×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt O nás

Nebankovní online půjčky na trhu – fakta a mýty

Nebankovní online půjčky na trhu – fakta a mýty

Nebankovní půjčky představují jednoduchý způsob, který rychle překlene náročné období, vyrovná domácí rozpočet nebo zaplatí náhlé výdaje. Nemusíte absolvovat osobní jednání, prokazovat výšku příjmů ani vyplňovat složité formuláře. V pohodlí od počítače projdete základní náležitosti a pak už jen počkáte na potvrzovací sms o převáděné částce na váš účet. Rychlé, jednoduché a přesto se ve vztahu k nebankovním půjčkám často šíří dramatické příběhy.

Je to všechno podvod? Omyl!

ČNB reagovala na počet i úroveň nebankovních poskytovatelů půjček, od roku 2016 přísně vymezuje podmínky, za kterých je možné finanční služby nabízet. Poskytovatelé musí navíc splnit i nároky certifikace a projít finanční zkouškou. Tedy, pokud si pozorně projdete webové stránky vybraného poskytovatele, snadno byste se měli dostat k takovému potvrzení. Dobrý obrázek o důvěryhodnosti poskytovatele si také uděláte z úrovně prezentace. Důležité je, abyste měli k dispozici předem jasně definované a srozumitelné podmínky půjčky, výšku úrokové sazby a také jasně definované veškeré poplatky za poskytnuté služby.

Půjčku váže hrozně vysoký úrok? Ne, ne!

Nebankovní půjčky jsou zatížené vyšším úrokem než například dlouhodobé úvěry, ale není možné hodnotit na základě tohoto jediného čísla. Ideálně byste si měli projít podmínky podrobněji, některé půjčky sice uvádí relativně vyšší úrok, ale už nezpoplatňují žádné další služby. Naopak na první pohled výhodné sazby vás pak zaskočí poplatkem za vedení účtu, převod peněz, vyřízení žádosti, zvýšit náklady může také penále za předčasné splacení. Vhodná je RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů. Zahrnuje všechny tyto poplatky a v jediném čísle vypoví mnohem víc a přesněji.

Dobrým tahem pro získání nových klientů je dokonce první bezúročná půjčka. Poskytovatel může pracovat s modelem, kdy získá vaší důvěru a vy pak s příští půjčkou opět využijete jeho služby. Nebankovní půjčku můžete tedy získat i za takto výhodných podmínek.

Nemůžete si půjčit na cokoli! A proč ne?

Spotřebitelské úvěry jsou jasně definované, slouží k nákupu spotřebního zboží, tedy elektroniky, vybavení domácnosti. Oproti tomu nebankovní půjčky si žádná omezení nekladou. Zpravidla ani u vyplnění žádosti o půjčku se nesetkáte s kolonkou „důvod". Půjčkou můžete efektivně vyřešit jakékoli problémy. Zpožděnou výplatu, nákup potravin, nové pračky, opravu auta, vyúčtování služeb, nájem. Vaše hospodaření je čistě vaší soukromou záležitostí. Půjčka může pomoci překlenout náročné období a pozdějším postupným splácením opět získá rovnováhu běžného rozpočtu.

Samozřejmě je na zvážení, zda budete s nedostatečnými příjmy riskovat nákup drahé elektroniky nebo dovolené. Luxusní dárky a zážitky patří příhodnějšímu období, kdy můžete disponovat dostatečnou našetřenou částkou.

Nebankovních půjček se není třeba obávat . Například Cool Credit nabízí důvěryhodné zázemí, ze kterého můžete čerpat půjčky optimálně přizpůsobené vaší konkrétní situaci. Při rozhodování vám navíc může pomoci i interaktivní kalkulačka, která s proměnou cílové částky zobrazí počet splátek i jejich výšku. S reálnými čísly se můžete objektivně rozhodnout, vyřešit palčivou situaci a přitom neohrozíte budoucnost nadměrně vysokými splátkami.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček
3.07.2019
Krátkodobé půjčky
Rychlá půjčka
Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat
3.07.2019
Hotovostní půjčky
Bojíte se, že nedostanete půjčku? Zjistěte to skrze následující otázky!
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Rychlá půjčka
Jaké půjčky jsou dnes oblíbené?
28.05.2019
Domácí rozpočet
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Kde vzít peníze na dovolenou? Zapomeňte na nevýhodné půjčky
24.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Online půjčka
Rychlá půjčka
Proč jsou rychlé online půjčky takovým fenoménem?
24.05.2019
Online půjčka
Rychlá půjčka
Jak získat půjčku do 24 hodin?
24.05.2019
Rychlá půjčka
Rychlá SMS půjčka