×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt O nás

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nebankovní půjčky – Hlavní výhody a nevýhody

Nebankovní půjčky – Hlavní výhody a nevýhody

Téma nebankovních půjček si rády půjčují média a vybírají si atraktivní dramatické příběhy, které poukazují na nebezpečí a lehkovážnost. Ano, půjčka je vždy vážným krokem, v mnoha případech však dokáže účinně předejít problémům mnohonásobně větším, než je samotný status dočasného dlužníka. Pokud váš napnutý rozpočet překvapí porucha auta, vysoké vyúčtování, nehoda nebo důležité pohledávky, je rozhodně lepší platbu realizovat ihned a zbytečně nečekat, až se k upomínkám přidá penále z prodlení, omezení služeb a další komplikace.

Vysoký úrok? Ano, ale…

Jako první je vždy poukázáno na nebezpečně vysoký úrok. Samozřejmě, záleží na poskytovateli a na vaší obezřetnosti. Před schválením smlouvy doporučujeme pečlivě projít veškeré podmínky. Ověřit si můžete, zda s úroky budete platit administrativní poplatky nebo vaše náklady nezvýší penále za předčasné splacení. Nebankovní půjčky pracují s mnohem vyšším rizikem než velké instituce. Rychlost a dostupnost služeb by však měla být vyrovnána úrokem, který vás nepoškodí.

Nepřehledné a složité smlouvy? Nemusí být…

Nad podmínkami půjček i smluvními dokumenty bank dohlíží rada. Soukromý sektor má prostor a možnosti méně korigované. Pokud se setkáte s informacemi, které budou z vašeho pohledu věcné a srozumitelné, pak jednáte se spolehlivým poskytovatelem. Nápadně stručné nebo naopak komplikované podmínky smlouvy, dodatky, skryté poplatky a celková špatná osobní komunikace by měla být varovným signálem.

Vyřízeno ihned!

Žádost o půjčku v bance předznamená nutnost vzít si volno a osobně se dostavit k jednání, vyplnit náročnou administrativu a projít pohovorem. Pokud vám v rozpočtu chybí relativně malá částka a potřebujete akutně uhradit důležité pohledávky, je takové vleklé jednání tím posledním, co potřebujete. Nebankovní půjčky vyřídíte doma od počítače nebo dokonce odesláním SMS zprávy. Peníze na účet jsou odeslané ve stejné chvíli, jako potvrzení o schválení půjčky. To je výhoda, která by měla zaujmout rozhodně víc než obavy z vysokého úroku.

Dostupné řešení pro každého

Nebankovní půjčky pružně zastupují pevné podmínky velkých institucí. Zatímco se v bance, nebo i u žádosti o nákup elektro spotřebičů na splátky, setkáte s poměrně náročnou administrativou, u krátkodobých půjček má šanci na úspěch naprostá většina žadatelů. Doklad o výši příjmů je zásadním dokumentem, který z řízení předem vyloučí velkou skupinu. Studenti, maminky na mateřské, důchodci nebo nezaměstnaní tak nemají šanci dosáhnout k požadovaným limitům. Půjčky soukromých poskytovatelů tyto podmínky nekladou. Některé produkty jsou dokonce přístupné i žadatelům, kteří v dané chvíli ještě nemají zcela vyrovnané předešlé závazky, nebo kteří mají záznam v registru dlužníků.

Nebankovní půjčka Cool Credit se snaží nabídnout dostupné služby a maximálně omezit riziko. Přehledný web si můžete kdykoli projít a seznámit se s podmínkami i možnostmi. Dlužit peníze je přednostní nevýhodou, může být však menším zlem a vést k trvalé rovnováze rozpočtu.

Čtěte také

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček
3.07.2019
Krátkodobé půjčky
Rychlá půjčka
Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat
3.07.2019
Hotovostní půjčky
Bojíte se, že nedostanete půjčku? Zjistěte to skrze následující otázky!
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Rychlá půjčka
Jaké půjčky jsou dnes oblíbené?
28.05.2019
Domácí rozpočet
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Kde vzít peníze na dovolenou? Zapomeňte na nevýhodné půjčky
24.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Online půjčka
Rychlá půjčka
Proč jsou rychlé online půjčky takovým fenoménem?
24.05.2019
Online půjčka
Rychlá půjčka
Jak získat půjčku do 24 hodin?
24.05.2019
Rychlá půjčka
Rychlá SMS půjčka