×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt O nás

Jak vybrat vhodnou online půjčku? Dejte na recenze a srovnání

Jak vybrat vhodnou online půjčku? Dejte na recenze a srovnání

Online půjčky jsou často diskutovaným tématem. I při sebelepším hospodaření a plánování se může snadno stát, že budete zvažovat možnost využít tyto služby i vy. Půjčit si peníze není ostuda. Konec konců, do problémů vás může dostat i banální zpoždění výplaty. Den vám zkomplikuje porouchané auto, v obálce vás zaskočí vyšší vyúčtování služeb. Náhlé výdaje je vždy lepší uhradit včas, předejdete nepříjemným upomínkám, vyhnete se vysokým penále a udržíte si pověst dobré platební morálky. Vyrovnáním malé půjčky se pak opět dostanete do finanční rovnováhy.

Zorientujte se v nabídkách

Pokud zvažujete půjčku, rozhodně si dejte chvíli čas a projděte aktuální možnosti. Nejen své, ale i prezentované poskytovateli na internetu. Trh představuje řadu možností, náhodným výběrem první online půjčky můžete přijít o zajímavé výhody. Nebo situaci zbytečně zkomplikovat.

Čtěte recenze a projděte si web

Na internet může samozřejmě přispívat každý, projevit kladné hodnocení stejně jako se nekriticky opřít do poskytovaných služeb nebo kvality zboží. Nicméně z úrovně webových stránek poskytovatele a z krátkého přehledu recenzí nebo hodnocení si můžete základní představu určitě udělat.

Důvěryhodný poskytovatel uvádí veškeré informace srozumitelně a přehledně. Nemusí skrývat podmínky poskytnutí půjčky za dlouhé formuláře ani vyznačovat podmínky pod čarou.

Cool Credit kromě přehledných informací nabízí navíc i interaktivní kalkulačku. Proměnou zvažované částky okamžitě získáte reálná čísla o počtu i výšce budoucích splátek. Objektivně tak zvážíte, nakolik váš rozpočet budoucí splácení zatíží, a rozhodnete se pro přijatelnou variantu.

Nesrovnávejte úroky, ale výšku RPSN

Za zkratkou se ukrývá roční procentní sazba nákladů. Na první pohled poznáte, o kolik půjčku skutečně přeplatíte. Poskytovatelé můžou využít líbivá malá čísla pro úroky, ale v průběhu splácení se pak setkáte s poplatky za vedení účtu, schválení půjčky, náklady zvýší třeba i penále za předčasné splacení. RPSN jasně udává veškeré náklady a je tak spolehlivějším vodítkem.

Informujte se také o možnostech pro případ, že budete schopni půjčku splatit předčasně. Poskytovatel nemusí nárokovat penále za předčasné splacení, jeho služby jsou pak samozřejmě výhodnější.

Opravdu je nutná půjčka?

Veškerému pátrání a srovnávání půjček by vždy měla předcházet kritická úvaha, nakolik je nutné si půjčku brát. Pokud se jedná pouze o překlenovací období, pak neriskujete. Včas uhradíte pohledávky a půjčku bez větších omezení vyrovnáte. V době bez dostatečné naspořené hotovosti by však bylo krátkozraké půjčovat si na luxusní dárky, nejnovější elektroniku nebo exotickou dovolenou. Online půjčky Cool Credit mají za úkol pomoci vám v nepříznivém období. Jednoduše a rychle vyrovnat rozpočet a odrazit se dál.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček
3.07.2019
Krátkodobé půjčky
Rychlá půjčka
Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat
3.07.2019
Hotovostní půjčky
Bojíte se, že nedostanete půjčku? Zjistěte to skrze následující otázky!
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Rychlá půjčka
Jaké půjčky jsou dnes oblíbené?
28.05.2019
Domácí rozpočet
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Kde vzít peníze na dovolenou? Zapomeňte na nevýhodné půjčky
24.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Online půjčka
Rychlá půjčka
Proč jsou rychlé online půjčky takovým fenoménem?
24.05.2019
Online půjčka
Rychlá půjčka
Jak získat půjčku do 24 hodin?
24.05.2019
Rychlá půjčka
Rychlá SMS půjčka