Podvodné půjčky

Někdy se prostě napálíte, ale není důvod, aby se tak muselo stát opravdu pokaždé. V životě nastane mnoho lapálií, mezi ně mohou patřit i podvodné půjčky, které se bohužel v naší společnosti stále vyskytují. Nejlepší imunitou bude vsadit na osvědčenou značku, jíž důvěřuje i vaše nejbližší okolí. Existují však indicie, se kterými nelze šlápnout vedle. Výběr půjčky je prostě do jisté míry i detektivní pátrání, musíte si zjistit, u koho si vlastně chcete vzít úvěr – jinak platí okřídlené rčení o tom, že pozdě bycha honit.

Někdy vidíte nekalý úmysl na první pohled

Co všechno je třeba prověřit před tím, než skutečně kliknete na tlačítko, kterým odešlete kontaktní formulář a požádáte si tím oficiální cestou o menší nebo větší úvěr? Rozhodně toho není málo…

  • Úroky jsou nízko u země, dokonce je to skoro až pohádková nabídka. A opravdu tomu věříte? Konkurence na trhu sice úrokovou míru stlačuje, ale jen do určité hodnoty. Navíc, úroková sazba je individuální, každému klientovi se obvykle započítá jiná, podle jeho bonity.
  • Je webová prezentace poskytovatele hodná spíš úrovně základní školy? Špatně navolená grafika, bombastické ikony a bannery, velká nepřehlednost. Namístě je určitě nedůvěra! Copak byste takhle sami podnikali, kdybyste měli nanejvýš poctivé úmysly?
  • Pročesejte internet a hledejte reference. Chybí? Má jich snad daná firma nezvykle málo? Může to být samozřejmě jen a pouze tím, že máte tu čest s nováčkem na trhu – ale v tom horším případě jen obyčejné podvodné půjčky.
  • Chtějí se po vás poplatky předem? Tak pozor, transparentní poskytovatel nic podobného chtít nebude (s výjimkou ověřovací platby ohledně účtu, ale tady jde o symbolickou jednu korunu). Ba naopak, nejprve musíte přeci peníze dostat, abyste mohli splácet.

Pokud se v těchto bodech „najdete“, je namístě přesunout svou pozornost raději k jiné firmě. Takové, která má dobrou pověst a klientů si opravdu váží. Dá se jistě s úspěchem tvrdit, že na trhu jich je dost na to, abyste mohli podobnou podezřelou nabídku hrdě odmítnout. Proč byste se měli napálit, není k tomu důvod, že? Podvodné půjčky bohužel byly, jsou a budou. Požádáte o půjčku, zaplatíte poplatek předem a peníze možná nikdy neuvidíte. Soudní vymahatelnost práva je složitá a zdlouhavá. S tím podobné „známé firmy“ počítají.

Proč se nesvěřit do péče prověřeným odborníkům, kteří mají dlouhou tradici? Jednou z takových firem je třeba COOL CREDIT, více zde. Profesionální přístup ke každému klientovi, protože požadavky a představy lidí jsou vždy různorodé a nestejné. Rychlé vyřízení, na které je spoleh – peníze dostanete opravdu velmi brzy, často ještě týž den, kdy jste o ně požádali. Férové jednání je pak samozřejmost. Spokojený klient je vracející se klient, no ne?

 

Mám zájem o půjčku