Poradna zodpovědného půjčování

Desatero zodpovědného půjčování:

 1. 1

  Mějte přehled o svých financích a pečlivě zvažte, zda si můžete půjčku dovolit. Je vhodné mít nějakou finanční rezervu pro nenadálé události.

 2. 2

  Půjčujte si jen pro sebe. Nikdy ne pro kamaráda ani jiného člena rodiny. To vy jste zodpovědni za splacení půjčky, nikdo jiný. Případné problémy se splácením budete muset řešit jen vy, nikdo jiný.

 3. 3

  Chraňte si své osobní údaje. Nikdy nikomu nedávejte přístup ke svému účtu u COOL CREDITu.

 4. 4

  Zvažte pečlivě účel své půjčky a její nutnost. Krátkodobé půjčky slouží k překlenutí aktuálních finančích problémů, které rychle překonáte. Je tedy dobré mít na zřeteli, zda je opravdu nutné si půjčit. Půjčujte si tedy pouze v případě, že jste prověřili všechny ostatní možnosti na příjmové i výdajové straně rozpočtu a jste si jisti, že jiné řešení neexistuje.

 5. 5

  Úvěr vybírejte zodpovědně. Obecně platí, že čím méně si půjčíte, tím lípe. Zároveň také platí, že čím dříve závazek splníte, tím dříve budete mít klid.

 6. 6

  Spočítejte si, kolik bude úvěr stát. Zkontrolujte tedy důkladně rekapitulaci půjčky.

 7. 7

  Přečtěte si všechny dostupné materiály o půjčce. Jedná se především o termíny splatnosti, poplatky za zřízení, podmínky penále, možnosti splátkových kalendářů nebo odložení půjčky. Samozřejmostí by pro Vás mělo být detailní prostudování smlouvy o půjčce.

 8. 8

  Průběžně kontrolujte, zda splátky skutečně odchází na správný účet. Informace o platební bilanci naleznete ve svém uživatelském účtu.

 9. 9

  Splátky Vašich závazků by neměly tvořit více než polovinu Vašich stabilních příjmů.

 10. 10

  Problémy řešte ihned. Vyhnete se tak poplatkům z prodlení. Domluvte si odložení splatnosti půjčky nebo splátkový kalendář.

Pokud Váš požadavek na půjčku odmítneme, chráníme tím sebe i Vás.

A pamatujte. Vždy, když něco nevíte nebo si nejste jisti, je lepší se zeptat. Rádi Vám poradíme.