Půjčka pro důchodce

Důchody jsou často velice nízké a někteří lidé v penzi tak mohou mít problém vyjít s penězi. Mají sice možnost si přivydělávat, nicméně stane se, že budou potřebovat půjčku. Jenže senioři nejsou pro banky zrovna vhodní kandidáti. Naštěstí existuje ještě další možnost, kterou je půjčka pro důchodce. Nabídka nebankovních půjček pro seniory není tak pestrá, jako u mladších lidí, nicméně několik produktů existuje.

Nebankovní půjčky pro důchodce

Nebankovní půjčky pro důchodce jsou určené pro seniory nad 65 let. Tito lidé představují z hlediska věku pro bankovní i nebankovní sektor určitou rizikovou klientelu. Banky půjčují starším lidem velmi zřídka a za poměrně přísných podmínek. Daleko otevřenější je nebankovní sektor. Ovšem i zde je potřeba splňovat určitá pravidla.

Aby bylo možné dosáhnout na půjčku, musí senioři dodržet tyto podmínky

  • Předložit platné doklady totožnosti
  • Věk by neměl být vyšší než 66 let (neplatí to však u krátkodobých půjček)
  • Trvalý pobyt v ČR
  • Telefon, vlastní bankovní účet
  • Splacené veškeré úvěry

Po splnění těchto kritérií musí žadatel vyplnit připravený online formulář, ve kterém si zvolí výši úvěru a délku splácení. Obvykle u půjčky do 10 tisíc Kč stačí předložit pouze občanský průkaz.

Půjčka pro seniory ihned

Senioři se mohou dostat do stejně nepříjemné finanční situace, jako kdokoliv jiný. Dokonce je to v jejich případě i velmi pravděpodobné, protože důchody stále zcela neodpovídají nákladům na život v současné době. Půjčky pro seniory lze vyřídit online na této adrese. Dnes už většina starších lidí umí ovládat počítač, vlastní mobilní telefon a bankovní účet. Díky tomu už nic nebrání tomu, aby si rychle a snadno zažádali o půjčku online.
Opět je však třeba si dobře rozmyslet výši půjčky. Protože se jedná o krátkodobou půjčku, je třeba ji co nejdříve splatit. Pravidla rozumného půjčování se týkají také starších lidí. Ti však jsou již životem natolik zocelení, že si vše umí lépe spočítat a často se jedná o velice solidní klientelu.

 

Mám zájem o půjčku