Půjčky bez doložení příjmu

Finanční problémy, které nastanou třeba v momentě, kdy náhle přijdete o práci a nemáte doma hmotnou rezervu, může pomoci účinně vyřešit klasická půjčka bez doložení příjmu. Jak již vyplývá z jejího názvu, není zapotřebí prokazovat se výpisem z účtu nebo pracovní smlouvou od zaměstnavatele. Půjčky bez doložení příjmu nabízejí zásadně nebankovní poskytovatelé. Může jít o dobrou pomocnou ruku v případě, kdy klient ví, že práci zase brzy najde – v danou chvíli ale potřebuje finanční hotovost a nemůže déle čekat nebo dávat do hry nějaké hmotné záruky.

Je určena prakticky všem zájemcům

Pokud se zájemce řadí mezi seniory, kteří mají první měsíce starobní penze doslova za dveřmi, ale nečekaně ztratili zaměstnání, je právě tato půjčka naprosto ideálním řešením takové situace. Peníze snadno a rychle, bez rizika a samozřejmě také bez velkých závazků. Není třeba dávat peníze předem, není nutné čekat, není zapotřebí ani hmotná zástava majetku – toto prostě není hypoteční úvěr, nebankovní poskytovatelé dobře vědí, že se hraje o čas.

A jaké jsou zde konkrétní výhody a nevýhody?

Mezi výhody se řadí například:

  • Možnost půjčit si peníze za pár minut, bez čekání a zbytečné administrativní zátěže navíc. Ušetří se spoustu času.
  • Jednorázová splátka. Žádný kalendář, zaplatíte jen jednou, přesně domluvenou sumu a vše je vyřízeno.
  • Férové jednání. Vždycky budete dopředu vědět, jak velkou splátku ve finále zaplatíte. Žádné skryté poplatky nehrozí…

A jaké tu lze zmínit konkrétní nevýhody?

  • Relativně vyšší úroková sazba. S tou se ale musí počítat. Navíc, pokud bude termín splatnosti jen týden, vlastně nezaplatíte žádnou vysokou sumu. Maximálně v řádu pár stokorun…
  • V případě, že nebudete jako klienti splácet včas – a ještě k tomu ani nebudete na řešení problému aktivně spolupracovat, je možná vysoká pokuta z prodlení či dokonce exekuce.

V případě problémů se naštěstí nabízí možnost prodloužení termínu splatnosti za mírný poplatek, jenž zpravidla nepřekročí řád stokorun. Pokud ale ani během týdne nebo měsíce nebude splátka vyřešena, nastane větší problém. Ten může dokonce skončit až u exekutorské komise, proto si půjčujte jen tehdy, pokud víte, že na to opravdu máte…

Je také zapotřebí si dobře prověřit poskytovatele. Skutečně, není od věci poznat toho, od koho si půjčíte peníze. Jedná se o stejně důležité téma, jako prohlížení referencí a komentářů kolem sortimentu elektro, když si chcete třeba pořídit novou televizi nebo notebook. Vždy je třeba dát na někoho zkušenějšího, kdo si daný produkt vyzkoušel takzvaně na vlastní kůži. Zjistit si co nejvíce informací – a teprve poté se nějak rozhodnout a zaujmout pevné stanovisko, to je skutečně klíčové pro maximální spokojenost.

A jak vlastně poznat poskytovatele nebankovních půjček bez doložení příjmu, jemuž můžete opravdu věřit a na nějž bude maximální spoleh?

  • Reference jsou na prvním místě. Máte v okolí někoho, kdo si u dané firmy půjčil? Najdete ve vodách tuzemského internetu spoustu pochvalných komentářů? Jde o firmu, která působí na českém trhu už nějaký ten rok, má stabilní zázemí a dokáže rychle reagovat při dotazech?
  • Webová prezentace napoví hodně. Pokud vypadá skutečně amatérsky už na první pohled, opravdu chcete ztrácet čas s někým, kdo si ani v nejmenším nezakládá na tom, jaký udělá první dojem na své potenciální klienty?
  • Stabilní české zázemí a česká firma. To je také důležité, přeci nebudete dávat svou důvěru někomu, kdo sídlí na pochybné zahraniční adrese. A navíc, když jeho internetová prezentace tak nějak nezní úplně česky, jako od rodilého mluvčího…

 

Mám zájem o půjčku