×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt O nás

Nebankovní půjčka není tabu

Nebankovní půjčka není tabu

O penězích se ve společnosti moc nemluví a tak, pokud zrovna nesdílíte kancelář s někým výjimečně sdílným, si těžko uděláte obrázek o finanční situaci okolních rodin. Možná byste se divili, jak s podobně napnutým rozpočtem bojují i sousedé a společné problémy by vám nakonec i zvedly sebevědomí.

Nestyďte se – občasné problémy má každý

Měsíční náklady pomalu přerůstají všem přes hlavu. Bydlení, služby, energie, účty za telefony, internet, poplatky, rodinám s dětmi pak z příjmů odčerpává pravidelně i škola s pomůckami, kurzy a kroužky. Docela banální porucha auta nebo ztráta telefonu může s napnutým rozpočtem pěkně zamávat.

Pokud máte stálé zaměstnání a těsně před výplatou vám definitivně vypoví služby třeba pračka, ještě máte relativně schůdnou možnost v nákupu na spotřebitelský úvěr. Pračku si můžete vybrat ve velkém obchodním centru, ihned zapojit a postupnými splátkami vyrovnáte účet.

Bohužel zdaleka ne každou finanční mezeru je možné řešit takhle snadno. A do problémů vás zdaleka nemusí dostat jen vadný spotřebič. Oddálený výplatní termín, špatný odhad nákladů a výdajů, pojistná událost nebo jiné nepředpokládané výdaje můžou vykreslit vrásky na čele kdykoli.

Důvěryhodné půjčky najdete i na internetu

Pokud potřebujete sehnat chybějící částku ve výhledu několika dní, klasické bankovní služby nebudou ideálním řešením. Banky podmiňují úspěšné schválení žádosti poměrně přísnými kritérii, jedním z hlavních je doložení dostatečné výšky příjmů. Jako brigádník, rodič na mateřské, důchodce nebo nezaměstnaný budete v poměrně nevýhodné situaci. Navíc o půjčku musíte žádat osobně a projít složitou administrativou.

Oproti tomu nebankovní půjčky nabízí flexibilní řešení. Veškeré podmínky najdete na internetu, můžete v klidu projít veškeré náležitosti, vyplníte žádost a počkáte na potvrzení i schválení žádosti. Cool Credit navíc napomáhá objektivnímu rozhodnutí i interaktivní kalkulačkou, která vám proměnou cílové částky zobrazí reálný počet splátek i jejich počet. Můžete si tak udělat jasný obrázek o skutečném budoucím zatížení a zvážit, kolik si můžete půjčit, aniž byste ohrozili běžný chod domácnosti a zvládli čestně uhradit pohledávku.

Srovnávejte a projděte si detaily

Důvěryhodný poskytovatel nebankovních půjček by vám měl nabídnout kompletní podmínky v přehledné podobě. Za půjčkou by se neměly skrývat žádné kličky ani poplatky. Neorientujte se podle výšky úrokové sazby, toto číslo může vypadat lákavě, ale nevypovídá o všech nákladech. Některé půjčky účtují také poplatky za vedení účtu, schválení půjčky nebo penále za předčasné splacení. Relativně výhodný nízký úrok by se vám tak mohl docela prodražit. Sledujte RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů.

Řešte problémy hned, neotálejte

Řada pohledávek opravdu nesnese odklady. Služby, nájem nebo energie brzy uvádí dlužníky do upomínkového systému. K původní částce naskakuje penále z prodlení a poplatky za administrativní řízení. Navíc zbytečně ohrozíte pověst dobré platební morálky. Nebankovní půjčky můžou být optimálním řešením, jak překlenout náročné období a znovu získat rovnováhu. Nestyďte se za půjčku, vyrovnejte potřebné závazky a předejděte zdaleka větším a vážnějším problémům.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček
3.07.2019
Krátkodobé půjčky
Rychlá půjčka
Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat
3.07.2019
Hotovostní půjčky
Bojíte se, že nedostanete půjčku? Zjistěte to skrze následující otázky!
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Rychlá půjčka
Jaké půjčky jsou dnes oblíbené?
28.05.2019
Domácí rozpočet
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?
28.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Kde vzít peníze na dovolenou? Zapomeňte na nevýhodné půjčky
24.05.2019
Krátkodobé půjčky
Nebankovní půjčky
Online půjčka
Rychlá půjčka
Proč jsou rychlé online půjčky takovým fenoménem?
24.05.2019
Online půjčka
Rychlá půjčka
Jak získat půjčku do 24 hodin?
24.05.2019
Rychlá půjčka
Rychlá SMS půjčka