×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Půjčka představuje v zásadě vždy především závazek, kterému byste měli být schopni dostát. Můžete si půjčit na pořízení nového vozu, začátek podnikání, ale i na vybavení domácnosti. Bohužel stále častěji jsou poptávány služby půjček v relativně minimální výši. Jedná se o malé půjčky, které pomůžou překlenout náhlý nedostatek finanční hotovosti. Na vině může být rozbitý telefon, vyúčtování služeb, pojistná událost nebo zpožděná výplata. Půjčka nemusí být spojena jen s velkou cifrou, v hospodaření běžné rodiny jsou to převážně malé sumy, které rozhodují.

Dlouhé a složité jednání

Bankovní sektor představuje soubor těžko proniknutelných a nepružných nařízení. Žádosti o půjčku předchází osobní jednání a nutnost projít a doložit řadu dokumentů. Právě potřebné dokumenty jsou často kamenem úrazu. Brigádníci, nezaměstnaní, rodiče na mateřské nebo důchodci (pro ty však máme řešení v podobě půjčky pro důchodce) těžko vyhoví nárokům na doložení dostatečného příjmu. Z úspěšného jednání jsou tak často předem vyloučeni. Dalším limitem je také časová ztráta. I když splníte potřebné podmínky, jednání a shánění dokumentů si vyžádá čas a ten je hned po penězích jedinou komoditou, které se vám zásadně nedostává.

Vyřízení z domova od počítače? Proč ne…

Nebankovní půjčky si vzaly za úkol pružně nahradit bankovní systém. Flexibilně si přizpůsobí nejen výškou půjčky a kratší dobou splácení, ale také komunikací. Například půjčky Cool credit můžou nabídnout velice komfortní řešení v žádosti online nebo dokonce SMS zprávou. Doma si v klidu můžete projít podmínky i možnosti. U počítače rovnou zadáte základní údaje a svojí žádost jediným kliknutím odešlete. Automatizované systémy váš případ vyhodnotí a můžou vás v řádech minut zpětně informovat. Současně se schválením půjčky Cool Credit okamžitě převádí potřebnou částku na váš účet. U nás v Cool Creditu poskytneme půjčku dokonce o víkendu!

A co vysoký úrok?

Bankovní půjčky přísnými pravidly minimalizují rizika. Využívají také delší dobu splatnosti. Ne vždy je dlouhé splácení výhodou. Pokud potřebujete překlenout pár dní do výplaty, pak vás dlouhé termíny omezují. Banky navíc často vyhrazují i penále pro případ předčasného splacení. Cool credit nabízí opět pružnější a efektivnější systém. Navíc bez skrytých poplatků a penále. Nabízí půjčky dostupné všem žadatelům, a tedy pracuje i s vyšším rizikem. Nicméně vysoký úrok vypočítaný z nízké částky půjčené na krátkou dobu… úrok se snadno promění do poplatku ve výši několika set korun. Což představuje přiměřený náklad za rychlé a bezproblémové vyřízení půjčky a peníze ihned.

Záleží, v jaké jste situaci a kolik máte času pro její řešení. Vždy musíte zvážit pro a proti i vaši aktuální situaci. Nebankovní půjčky však v řadě případů znamenají optimální řešení, se spolehlivým poskytovatelem se navíc není třeba obávat.

Více infa zde: Půjčky

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!