×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Žádost o půjčku v roce 2022

Žádost o půjčku v roce 2022

Žádost o půjčku

V životě se stává leccos nepředvídatelného. Rozbité auto, nefunkční pračka nebo jiné problémy, které jsme neočekávali a nemáme na ně zrovna finance, může vyřešit půjčka. Není to přitom žádná ostuda, s půjčkou se v životě setká téměř každý. Pokud je to poprvé, často nemáme tušení, jak taková žádost o půjčku vypadá. Naštěstí se doba posunula, a tak žádost o půjčku už není synonymem pro zdlouhavé vyplňování štosu formulářů a ve většině případů zabere jenom pár minut. O to pohodlnější žádost je, že můžeme získat půjčku online. Nechte se teď celým procesem provést.

1. krok: Výběr férové společnosti a správného produktu

Vyplňování prvních políček ve formuláři žádosti o půjčku by neměl být začátek našich prvních kroků k získání půjčky. Tím úplným začátkem by měl být výběr té správné společnosti a produktu, který potřebujeme. Rozhodně bychom se neměli vyhrnout hned po první nabídce, kterou nalezneme, ale pečlivě porovnat jednotlivé nabídky. Ty se mohou lišit nejen v podmínkách jejich získání, ale především v ceně a poplatcích. Prověřit bychom si měli i samotnou společnost, a to hlavně jestli má licenci ČNB a zda dodržuje zásadami zodpovědného půjčování. Zároveň i my bychom si měli půjčovat zodpovědně, tedy udělat si přesný rozpočet, kolik skutečně potřebujeme a kolik budeme schopní splácet.

2. krok: Vyplnění základní údajů

Pokud již máme vybranou společnost, produkt i rozmyšlenou částku, čeká nás konečně samotná žádost. Ohledně jednoduchosti a rychlosti vyplňování žádosti pokročily nejdále nebankovní společnosti. Jejich žádosti jsou online, jednoduché a přehledné. V několika krocích nás provedou vyplněním základních údajů o nás, přičemž stačí uvést jméno, datum narození, adresu bydliště, zaměstnání, email, telefonní číslo a číslo bankovního účtu. Tím celé vyplňování prakticky končí.


3. krok: Ověření totožnosti

Ze zákona mají banky i nebankovní společnosti povinnost ověřovat určité informace o žadateli o půjčku. Půjčku si může sjednat pouze klient, která o ní žádá. Není možné žádat o půjčku za někoho jiného, třebaže je to velmi dobrý známý, manžel nebo manželka. Takové opatření chrání i nás pro případ, že by si chtěl někdo jiný vzít půjčku za nás bez našeho vědomí. Při žádosti o půjčku se proto neobejdete bez průkazu totožnosti, tedy občanského nebo řidičského průkazu. Ten je potřeba, v online žádosti, nahrát do formuláře, proto je vhodné mít obě strany průkazu již předem vyfocené nebo naskenované. Pamatujme, že průkaz musí být v době žádosti platný a jeho kopie musí být dostatečně čitelná.4. krok: Úvěruschopnost klienta

Další zákonnou povinností společností poskytující spotřebitelské úvěry je ověření bonity žadatele. Pod slovem bonita se skrývá hned několik záludností. Společnost by totiž neměla posuzovat jen vyšší našich trvalých příjmů, ale i výši našich výdajů. Vysoký příjem tak nemusí znamenat automaticky vysokou bonitu, pokud máme i vysoké výdaje. Pokud společnost zjistí, že máme nízkou bonitu, není to důvod ke vzteku, neboť nás tím chrání především před nepřiměřeným zadlužením, kdy bychom nebyli schopni svou půjčku splácet. Existuje hned několik způsobů, jak svůj trvalý příjem doložit:

Výplatní pásky

Zaměstnavatel je povinen vydat svému zaměstnanci písemný doklad obsahující potvrzení o jednotlivých složkách mzdy nebo platu a jejich srážkách, a to buď v papírové formě, nebo v elektronické. Méně práce jistě budeme mít s elektronickou verzí výplatní pásky, kterou pouze nahrajeme do své žádosti o půjčku. Výplatnici v papírové formě je nutné naskenovat nebo vyfotit a až následně nahrát do žádosti. I přesto, že tyto potvrzení o příjmu obsahují velké množství možná zbytečných informací, ujistěte se, že jsou dokumenty úplné a všechny údaje v nich čitelné. Zpravidla se pro schválení půjčky požadují 2-3 výplatní pásky, resp. pásky za poslední 2 - 3 měsíce v době žádosti.

Výpis z bankovního účtu

Ještě snadnější variantou, jak svůj příjem doložit, je výpis z bankovního účtu. Většina nebankovních společností vyplácí půjčku elektronickým převodem na bankovní účet klienta. Jelikož musí být klient ze zákona majitelem tohoto účtu, logicky v době žádosti má bankovní účet, ze kterého může výpis získat. Opět může mít formu písemnou, jež chodí poštou (ta je většinou zpoplatněna), nebo elektronickou - v takovém případě se dá jednoduše stáhnout ve formátu PDF z internetového bankovnictví. Nemusíme se bát, že by někdo zkoumal a vyzrazoval kolik utratíme v nejbližším supermarketu. V zájmu pracovníků to není a v takovém množství žádostí ani v jejich silách. Obvykle stačí zaslat 1 - 3 výpisy (tedy výpisy za poslední 1 - 3 měsíce).

Daňové přiznání

Pokud jsme živnostník můžeme svůj příjem doložit daňovým přiznáním (růžový formulář). Daňové přiznání se podává jednou ročně, a proto k zaslání stačí pouze jeden. Ne vždy by však jako doklad o příjmu mohl být akceptovaný. Pokud si žádáme v prvních čtvrtletí, a ještě jsme své daňové přiznání nepodali (konečný termín je 31.3.), nemá společnost možnost ověřit naši aktuální bonitu. Stane se tak, že po nás může být požadován výpis z účtu, stejně jako jsme psali výše.

5. krok: Ověření majitele účtu

Poslední krokem ke schválení žádost je ověření majitele bankovního účtu. Nejjednodušším způsobem jak tak učinit, je zaslat ve prospěch bankovního účtu společnosti minimální platbu 1 Kč s požadovaným variabilním symbolem. Méně pohodlným způsob je zaslaní kompletního výpisu z účtu se všemi jeho náležitostmi nebo potvrzení o dispozičním právu k účtu. Ne všechny společnosti ale tyto dva způsoby akceptují.

Poslední krok: Potvrzení žádosti


Teď už stačí jen svou žádost potvrdit a počkat, až bude vaše žádost zpracována.

Žádost o půjčku od COOL CREDITu spojuje všechny výhody a na základě zpětné vazby našich klientů jsme ji ještě více zjednodušili. Interaktivní žádost vás provede všemi potřebnými kroky. Navíc nechceme žádné údaje, které nejsou potřebné, a vystačíme si tak jen s nezbytnými informacemi. Průměrné vyplnění žádosti trvá šest minut. Ti rychlejší to však zvládnout mnohem dříve. My žádost zvládneme zpracovat už deset minut od odeslání vaší žádosti a finance na váš účet odesíláme okamžitě od schválení. 

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!