×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Žádost o půjčku v roce 2024

Žádost o půjčku v roce 2024

V životě nás může potkat leccos nečekaného. Rozbité auto, nefunkční pračka a jiné problémy, na které zrovna nemáme finance. V takovém případě může být půjčka řešením. Pokud je to ale poprvé, co si chceme na něco půjčit, často přichází obavy, jak taková žádost o ni vypadá. Naštěstí se doba posunula a pro její vyřízení už nemusíme zdlouhavě vyplňovat štosy formulářů. Naopak, dnešní online půjčky zvládnete vyřídit během minut pouze za pomoci mobilu a internetu. Pojďme se podívat, jak celý proces probíhá. 


1. krok: Výběr společnosti a produktu

Předtím, než se pustíte do vyplňování registračního formuláře, byste si měli vybrat vhodného poskytovatele a porovnat jednotlivé nabídky. Společnost, pro kterou se rozhodnete, by měla mít licenci ČNB a dodržovat zásady zodpovědného půjčování

Dále si určete, kolik peněž skutečně potřebujete na nečekané výdaje. Nenechte se zlákat zbytečně vysokými částkami, které budou na rámec toho co potřebujete. Samozřejmostí je mít alespoň nějaký rozpočet. 

Nezapomeňte si přečíst podmínky dané společnosti. Jakmile si nabídky porovnáte, se můžete pustit do samotné registrace. 

2. krok: Vyplnění základních údajů

Pokud již máme vybranou společnost, produkt i rozmyšlenou částku, čeká nás konečně samotná žádost.

Ohledně jednoduchosti a rychlosti vyplňování žádosti pokročily nejdále nebankovní společnosti. Jejich žádosti jsou online, jednoduché a přehledné.

V několika krocích nás provedou vyplněním základních údajů jako jméno, datum narození, adresu bydliště, zaměstnání, e-mail, mobil a číslo bankovního účtu. Tím celé vyplňování prakticky končí.


3. krok: Ověření totožnosti

Ze zákona mají banky i nebankovní společnosti povinnost ověřovat určité informace o žadateli o půjčku.

Půjčku si může sjednat pouze klient, který o ni žádá. Není možné žádat o půjčku za někoho jiného, třebaže je to velmi dobrý známý, manžel nebo manželka. Takové opatření chrání i nás pro případ, že by si chtěl někdo jiný vzít půjčku za nás bez našeho vědomí.

Při žádosti o půjčku se proto neobejdete bez občanského nebo řidičského průkazu. Ten je potřeba nahrát do formuláře, proto je vhodné mít obě strany průkazu předem vyfocené nebo naskenované.

Průkaz totožnosti musí být v době žádosti platný a jeho kopie dostatečně čitelná.4. krok: Úvěruschopnost klienta

Další zákonnou povinností společností poskytující spotřebitelské úvěry je ověření bonity žadatele. Společnost by totiž neměla posuzovat jen výši našich trvalých příjmů, ale i výši výdajů. Vysoký příjem nemusí znamenat automaticky vysokou bonitu, pokud máme i vysoké výdaje. Tímto nás společnost chrání především před nepřiměřeným zadlužením, protože bychom nebyli schopni půjčku splácet. Existuje hned několik způsobů, jak svůj trvalý příjem doložit:

Výplatní pásky

Zaměstnavatel je povinen vydat svému zaměstnanci písemný doklad obsahující potvrzení o jednotlivých složkách mzdy nebo platu. Můžete se setkat s papírovou i elektronickou podobou výplatní pásky. Elektronickou stačí pouze nahrát do žádosti, papírovou je nutné naskenovat nebo vyfotit a následně nahrát. Ujistěte se, že jsou dokumenty úplné a všechny údaje v nich čitelné. Zpravidla se pro schválení půjčky požadují pásky za poslední 2–3 měsíce v době žádosti.

Výpis z bankovního účtu

Jednoduší variantou, jak svůj příjem doložit, je výpis z bankovního účtu. Ten znovu může mít formu písemnou nebo elektronickou –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ v takovém případě se dá jednoduše stáhnout z internetového bankovnictví ve formátu PDF . Nemusíme se bát, že by někdo zkoumal a vyzrazoval kolik utratíme v nejbližším supermarketu. Není to v zájmu pracovníků a v takovém množství žádostí to není ani v jejich silách. Obvykle stačí zaslat výpisy za poslední 1–⁠⁠⁠⁠⁠⁠3 měsíce.

Daňové přiznání

Pokud jste živnostník, můžete svůj příjem doložit daňovým přiznáním (růžový formulář). Daňové přiznání se podává jednou ročně, proto k zaslání stačí pouze jedno. Ale ne vždy by jako doklad o příjmu mohl být přijatelný. Pokud si žádáme v prvním čtvrtletí a ještě jsme své daňové přiznání nepodali (konečný termín je 31.3.), nemá společnost možnost ověřit naši aktuální bonitu. Následně po nás může být požadován výpis z účtu.

5. krok: Ověření majitele účtu

Posledním krokem ke schválení žádosti je ověření majitele bankovního účtu. Nejjednodušším způsobem je zaslat na bankovní účet společnosti minimální platbu 1 Kč s požadovaným variabilním symbolem. Méně pohodlné je zaslání kompletního výpisu z účtu se všemi jeho náležitostmi, případně potvrzení o dispozičním právu k účtu. Ale ne všechny společnosti tyto dva způsoby přijímají. 

Poslední krok: Potvrzení žádosti


Teď už stačí jen svou žádost potvrdit a počkat až bude zpracována.

Žádost o půjčku od COOL CREDITu spojuje všechny výhody a na základě zpětné vazby našich klientů jsme ji ještě více zjednodušili. Interaktivní žádost vás provede všemi kroky. Navíc nechceme žádné údaje, které nejsou potřebné – vystačíme si tak jen s nezbytnými informacemi. Průměrné vyplnění žádosti trvá šest minut. Ti rychlejší to však zvládnout mnohem dříve. My žádost zvládneme zpracovat už za deset minut od odeslání a žádosti a finance na váš účet odesíláme okamžitě od schválení. 

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!