×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Kde vzít peníze na rozjezd podnikání

Kde vzít peníze na rozjezd podnikání

Dělat tzv. na sebe nebývá zrovna jednoduché, přesto jde v současnosti v ČR „vlastní cestou“ více než milion OSVČ. Najdete mezi nimi například přeprodejce zboží, konzultanty, manuální pracovníky, prodejce školení a dalších služeb. A další lidé by se k nim rádi přidali, jenomže jim někdy chybí potřebné finance na rozjezd podnikání, případně by rádi expandovali, ale šetření po pár tisících měsíčně jim připadá zbytečně zdlouhavé. Možností je několik.


Prodejte automobil, motorku a jiné věci

Jestliže podnikatel opravdu věří tomu, co dělá, vkládá do svého businessu často i dříve získané věci. Typicky se jedná právě o vozidlo, která buď přímo využívá, anebo ho prodá a využije získané peníze na to, co zrovna potřebuje. Třeba na vytvoření zázemí pro zaměstnance, další rozvoj, koupi technologií, zboží k dalšímu prodeji apod.


Crowdfunding: peníze od lidí, co vám věří

Jde o způsob nashromáždění peněz větší skupinou lidí, která přispívá menšími částkami – třeba po tisícovce, ale i pár stovkách, dokud nevyberete cílovou částku. K využití crowdfundingu dochází zejména v případě, kdy je služba nebo produkt využitelný pro širokou veřejnost. Třeba koupě počítače pro vás, coby grafika, příliš úspěchu nesklidí. Odměnou pak investorům často bývá právě produkt zdarma, případně se zajímavou slevou.

crowdfunding

Zažádejte o výhodnější úvěr pro „nováčky“

Některé společnosti, kupříkladu Komerční banka, nabízí ve spolupráci s Evropským investičním fondem začínajícím podnikatelům výhodnou půjčku. Výhodou je, že k jejímu získání není potřeba žádná historie, postačí dobrý podnikatelský záměr. Uspěje však málokdo a třeba na koupi auta pro montáže finance nezískáte.


Sežeňte si investora, ale dobře krok zvažte

V dobrých nápadech mohou vidět potenciál „lidé s penězi“, kteří jsou ochotni je propůjčit k investici. Nesou tím však riziko, že podnikání nevyjde, což si mnohdy kompenzují požadavky na slušný podíl ve firmě, případně vysokými úroky. Kromě peněz však může takový investor přinést i know-how, obchodní vztahy a řadu dalšího.


Najděte společníka, který vás podpoří

Jestliže se nechcete vydat cestou půjčky ani investora, třeba že máte strach, abyste nebyli v nevýhodě, zkuste si do projektu najít společníka, který přinese peníze a zároveň se bude podílet na jeho budování. Ale najít člověka, jemuž můžete 100% důvěřovat a spolehnout se na něj, nebývá snadné; někdy je potřeba i notná dávka štěstí.Pomoci může půjčka pro podnikatele

Když si chcete třeba koupit nový počítač, pronajmout kancelář nebo objednat stavební materiál, nemusíte po dobu několika měsíců šetřit a přicházet tak o příležitosti. Nejenom do začátku vás založí půjčka pro podnikatele, která všechny menší výdaje pokryje. Vzít si přitom můžete jenom několik tisíc korun, třeba na koupi nového nářadí.


Zúčastněte se soutěže o finanční výhru

O něco větší úspěch může přinést řada programů, které pomáhají začínajícím podnikatelům v rozjezdu. A to buď finanční výhrou (kupříkladu půl milionu korun), nebo právě věnováním vybavení a mediální podpory od jejich partnerů. Bohužel se ani v tomto případě zdaleka nedostává na každého, štěstí však zkusit můžete.


Dotace od ÚP, jejíž získání není snadné

Kdo je už nějakou dobu v evidenci uchazečů o zaměstnání, absolvuje rekvalifikační kurz základů podnikání a podá o tento příspěvek žádost, může dostat na začátek podnikání až 80 000 Kč. Může to tak být cesta ven ze zaměstnání, třeba pokud chcete dělat řemeslníka „na volné noze“.


Požádejte o pomoc rodinu a známé

Tento krok si nejdříve dobře rozmyslete, ne vždy za to stojí. Je známo, že peníze (i pár desítek tisíc) dokáží rozdělit i celoživotní přátele a zamíchat rodinnými vztahy. Pokud ale někdo z okolí uvěří vašemu projektu stejně jako vy, mohl by vám peníze do začátku podnikání poskytnout.


Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Přečtěte si také

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!