×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

5 mýtů o půjčkách, kterým byste neměli věřit

5 mýtů o půjčkách, kterým byste neměli věřit

1. Čím víc peněz, tím líp

Mnoho lidí se při výběru půjčky řídí heslem: „čím víc, tím líp“. Je to přirozená touha získat co nejvyšší částku, která by pokryla všechny potřeby a možná i něco navíc. Ale takový přístup může vést k vážným finančním problémům.

V první řadě si položte otázku, na co půjčku potřebujete. Je to na pokrytí nečekaných výdajů? Nebo investice do vzdělání? Nebo jen pro uspokojení momentálních potřeb? Odpověď by měla být vodítkem pro určení výše půjčky. Brát si více, než je skutečně nutné, znamená zavazovat k vyšším splátkám a případně k vyšším úrokovým sazbám.

Dalším bodem je vyhodnocení schopnosti půjčku splatit. Posuďte své finanční možnosti a zvažte, jak velkou částku budete schopni pravidelně splácet bez toho, aniž byste se dostali do finančních problémů. Přehnané ambice mohou vést k zadlužení a dlouhodobým úskalím. Doporučujeme si předem projít veškeré podmínky a poplatky spojené s půjčkou a vyhodnotit, zda jste schopni půjčenou částku s veškerými poplatky splatit.


2. Online půjčky jsou složité a matoucí 

Domněnka, že online půjčka je složitá, vznikla pravděpodobně nedostatkem informací či nepochopením celého procesu jejího sjednání. Ve výsledku je žádost o půjčku velmi jednoduchá a zvládne to opravdu každý.

Základem je uživatelsky přívětivé rozhraní, které uživatele intuitivně povede přes všechny kroky v žádosti o půjčku. V COOLCREDIT na takovém rozhraní pracujeme a neustále ho zlepšujeme, abychom uživatelům vyšli vstříc.

Vyplnění žádosti vám zabere pár minut. Stačí mít při ruce výplatní pásku pro ověření přijmu (případně poslat výpis z bankovního účtu) a občanský průkaz, který stačí vyfotit mobilem. V registračním formuláři postupujete podle kroků a vyplníte potřebné údaje. Pokud si s něčím nevíte rady, není nic jednoduššího, než zavolat na naší zákaznickou podporu a my vám rádi pomůžeme.

Následné zpracování zabere chvíli, takže nemusíte čekat dny, nebo týdny, až vaši žádost schválíme. Peníze po schválení na váš účet posíláme do 10 minut, pokud žádáte v pracovní době.

Důležitým faktorem, který napomáhá ke snížení nejasností ve spojení s online půjčkou, je transparentnost. Seriózní poskytovatelé online půjček nabízí detailní informace o všech poplatcích, úrocích a podmínkách půjčky před jejím uzavřením. To znamená, že žadatelé přesně vědí, co od půjčky očekávat a jaké budou jejich finanční závazky.

Mladý usmívající se pár s mobilem v ruce 

3. Online půjčka je podvod 

V dnešní digitální době, kdy jsou mobily, počítače i internet nedílnou součástí našich životů, je získání online půjčky snadnější než kdy dřív. Ale s technologickým rozvojem přichází i druhá strana mince – podvodníci.

Je přirozené mít z online služeb obavy. Zároveň bychom neměli kvůli tomu online půjčku zavrhnout. Protože může mít oproti klasickým půjčkám plno výhod. Jak se ale vyhnout podvodu a neférovému jednání?

V první řadě si pečlivě vyberte poskytovatele, který disponuje licencí ČNB. Taková licence vám dá záruku, že na poskytovatele je spoleh. Musí totiž dodržovat přísná pravidla a jeho služby jsou regulovány institucí, v tomto případě Českou národní bankou.

Nezapomeňte si před sjednáním přečíst veškeré podmínky a poplatky spojené s půjčkou. Tím předejdete nečekaným situacím.

A jaké jsou hlavní výhody online půjček? O půjčku si můžete zažádat přes jednoduchý formulář, který vyplníte během chvíle. Postačí vám pouze mobil a připojení k internetu. Pak pošlete ofocený občanský průkaz a výplatní pásku. A je to.


4. Půjčka se nikdy nevyplatí

Hlavním důvodem tohoto tvrzení jsou úroky a nejrůznější poplatky. Případně strach z toho, že pokud půjčku řádně nesplatíte, zadlužíte se. Vše z toho je pochopitelné, přesto to nejsou jediní ukazatelé toho, zda si vzít, nebo nevzít půjčku.

Pokud se nám například rozbije spotřebič, bez kterého si nedokážeme představit život, nebo se v našem životě vyskytnou jiné nečekané výdaje jako oprava auta, je půjčka vhodnou volbou. Kromě poplatků za půjčku je také dobré zvážit transparentnost úroků a férovost sjednání úvěru.

V těchto případech může být úrok z půjčky považován za investici do budoucna. Důležité je také zvážit, co by pro vaši peněženku znamenalo, kdybyste si nepůjčili? V případě nutné opravy auta, které potřebujete k dojíždění do práce, by mohla být cena za nezískání půjčky mnohem vyšší. Pokud bychom problémy s ním neřešili včas, případná cena za opravu by se mohla vyšplhat ještě výše. 

Klíčem k rozumnému využití půjček je pečlivé plánování a uvědomění si všech souvisejících nákladů. Před jejím sjednáním si promyslete, zda je půjčka opravdu nutná a zda jste schopni ji splácet. Není tedy pravda, že půjčka se nikdy nevyplatí. Vždy záleží na konkrétní situaci a našich možnostech.


5. Za předčasné splacení vás čekají poplatky 

Možná jste si i vy mysleli, že předčasné splacení půjčky je vždy spojeno s nepřiměřenými poplatky. Přesto, že u některých poskytovatelů to tak bývá, není to obecná pravda, která platí pro všechny. My věříme, že možnost splatit půjčku dříve by nemělo být zatíženo jakýmikoliv poplatky navíc. Abyste předešli nejasnostem ohledně poplatků, je důležité si pečlivě prostudovat podmínky půjčky.

Předčasné splacení umožňuje klientům rychleji zbavit se finančních závazků a získat větší kontrolu nad svým rozpočtem. Tato pružnost může být klíčovým faktorem při plánování dlouhodobých finančních cílů. Celkově platí, že předčasné splacení půjčky nemusí být spojeno s nepřiměřenými náklady a klienti by měli být otevření možnosti využití této výhody k dosažení finanční stability.

 

Před sjednáním úvěru si vždy přečtěte smlouvu a ujistěte se, že všemu rozumíte. Také si s rozumem vybírejte poskytovatele, který má licenci České národní banky a který je transparentní a spolehlivý. Pokud se tímto budete řídit a řádně půjčky splácet, nemusíte se ničeho bát.

 

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!