×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Digitální pomocníci na správu financí

Digitální pomocníci na správu financí

Výhody digitálních nástrojů na správu financí

Dnes najdeme plno mobilních aplikací, které nám usnadní život. Pomohou nám zorganizovat si práci, sledovat návyky, psát si poznámky, ale také mít přehled o našich financích. Jaké jsou konkrétní výhody takových digitálních pomocníků?

Na jedno kliknutí získáte přehled o tom, kam směřují vaše peníze. Buď si jednoduše propojíte aplikaci s bankovním účtem a výdaje i příjmy se vám budou zaznamenávat automaticky, případně platby budete zadávat ručně. Mnoho nástrojů na správu finančního rozpočtu pak rozšiřují funkce o detailní statistiky, grafy a pomáhají tak lépe pochopit vaši finanční situaci. Díky tomu můžete lépe plánovat rozpočet.

Velkou výhodou pro uživatele je archivace dat, která vám umožní snadný přístup k důležitým dokumentům a datům i třeba napříč zařízeními. O jejich bezpečnost se strachovat nemusíte, většina poskytovatelů totiž používá šifrované přenosy dat, aby uchránily vaše osobní údaje.

Proč si ale vůbec lámat hlavu s rozpočtem?


Proč je finanční rozpočet důležitý? 

Finanční rozpočet je klíčový pro kontrolu nad financemi a dosažení vašich cílů. Díky němu také předejdete finančním problémům, zadlužení a podpoříte tak budování stabilní budoucnosti.  

Pro základní orientace se doporučuje klasické pravidlo 50/30/20. Zjednodušeně to znamená, že 50 % vašeho přijmu by mělo jít na domácnost, kam patří výdaje spojené s chodem domácnosti jako je nájem, hypotéka, energie, voda a další základní poplatky. Také sem počítáme finance na jídlo a dopravu.  

Dalších 30 % z vašeho přijmu byste si měli ponechat na volnou zábavu. Do této kategorie patří cestování, obědy v restauracích, koníčky, nákupy oblečení a podobně.

Zbylých 20 % se doporučuje ponechat na úspory, spoření či investování.  

Metoda 50/30/20 je samozřejmě orientační, je téměř nemožné držet se přesných čísel. Pokud například vaše výdaje na domácnost činní 55 %, nezoufejte. Důležité je držet se čísel přibližně.

Finanční rozpočet můžete mít jako jednotlivce i v rámci rodiny nebo domácnosti. Cílem je maximalizovat úspory a mít kontroly nad tím, kam vaše peníze směřují. Nyní se pojďme podívat na konkrétní digitální pomocníky, které vám s rozpočet pomohou. 

Zelený graf, který vysvětluje rozdělení výdajů pomocí pravidla 50/30/20


Spendee

Spendee je česká aplikace s příjemným uživatelským prostředím a intuitivním ovládáním, která umožňuje propojení s bankovním účtem i manuální zadávání plateb. Jako u většiny podobných nástrojů si pro jednotlivé výdaje můžete vytvářet kategorie a zpřehlednit si tak oblasti, kam peníze směřují.  

Základní verze je zdarma. V té vám není umožněno sdílet peněženku s ostatními, vytvářet neomezený počet štítků nebo propojit bankovní účet. Premium verzi si pak můžete pořídit za 79,99 Kč na měsíc se 7denní zkušební dobou zdarma.

Při manuálním zadávání si volíte kategorii výdaje/přijmu a datum. Dále si transakci můžete opoznámkovat, přidat fotografii, nastavit si štítek nebo opakování (v případě, že máte nastavené trvalé příkazy třeba na spořící účet).


1Money

Také 1Money uživateli nabízí přehledné prostřední s příjemným grafickým zpracováním. Cena premium verze je zde o něco nižší. Za 59,99 Kč měsíčně si můžete kromě synchronizace účtu s bankou naplánovat rozpočtové období, zabezpečit si přístup do aplikace (otiskem prstu, nebo 4místím číslem) či exportovat data do CSV formátu. Výdaje i příjmy můžete zadávat ručně a podobně jako u Spendee si volíte kategorii či datum transakce. Na jedno kliknutí si pak jednoduše zobrazíte koláčkový graf, případně podrobné statistky vašich financí.

Aplikace je dostupná v češtině a nabízí cloudovou synchronizaci pro sledování financí na více zařízeních. Money Manager Expense & Budget 

Aplikace Money Manager Expense & Budget je další efektivní nástroj pro sledování osobních financí.  Její velkou výhodou je možnost zobrazit si denní, týdenní, měsíční statistiky. Dokonce si můžete navolit vlastní období, pro které si chcete statistiky zobrazit.

Aplikace zahrnuje funkce jako opakující se transakce, ochranu pomocí hesla a možnost zálohování a obnovy dat. Ve verzi zdarma vám zážitek mohou kazit reklamy nebo vás omezovat počet účtů k vytvoření. Tyto nedostatky vyřešíte prémiovou verzi za 149,99 Kč za měsíc.

Zadané platby si můžete opoznámkovat, případně k nim přidat obrázek či foto. Avšak pro někoho může být nevýhodou, že aplikace není kompletně v češtině.


Wallet 

Wallet je další českou aplikací na trhu. Vyvinula ji firma BudgetBakers a jako již zmíněné nástroje umožňuje sledovat příjmy, výdaje, nabízí přehledy ve formě grafů a tabulek. Uživatelé si mohou vytvářet rozpočty, spravovat dluhy nebo tvořit seznamy nákupů. Základní verze zdarma obsahuje tři účty, po zakoupení prémiové verze se vám odemknout další funkce jako automatická synchronizace s bankou a sdílení dat. Aplikace je dostupná pro Android i iOS a podporuje i funkce sdílení s blízkými


Bluecoins

Posledním tipem je Bluecoins.Jedná se o jednoduchou aplikaci na správu financí. Je ideální, pokud se správou osobních financí teprve začínáte. Bluecoins vám umožňuje generovat měsíční výkazy, spravovat rodinné rozpočty nebo exportovat finanční záznamy do tabulek nebo PDF. Aplikace je navržena tak, aby byla minimalistická, efektivní, rychlá a měla čisté rozhraní. Nabízí snadnou synchronizaci dat přes Google Drive nebo Dropbox, takže vaše data jsou dostupná na více zařízeních a můžete je sdílet i se členy rodiny.

V dnešním světě financí je snadné se ztratit. Tak proč si život nezjednodušit digitálními nástroji na správu financí jako zmiňované Spendee, 1Money, Money Manager, Wallet a Bluecoins? Uživateli nabízí pomoc pro snadné sledování výdajů, plánování rozpočtů a dosahování cílů. Do života tak vnášejí finančního řád a kontrolu. Výběrem správné aplikace, která odpovídá vašim potřebám a cílům, můžete získat nejen lepší přehled o vašich financích, ale i klid a jistotu, že vaše finance jsou v dobrých rukou. 

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!