×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Exekuce

Exekuce

Exekucí nejčastěji nazýváme proces vymožení dluhu na základně soudního rozhodnutí. Příčinou exekuce je nějaký dluh, nejčastěji peněžní, který není dlužníkem uhrazen do sjednané doby splatnosti. Věřitel (oprávněný) se v takovém případě může obrátit na soud, aby donutil dlužníka (povinného) dostát svým povinnostem. Toto rozhodnutí je označováno jako „exekuční titul“ a jeho výkonem je pověřen soudní exekutor. Nutno podotknout, že soudní exekutor nemůže vykonávat svou činnost svéhlavě, ale pouze na základně rozhodnutí soudu. Exekuce ukládající zaplacení peněžité částky může být provedena hned několika způsoby: srážkami ze mzdy a jiných příjmů (mateřská, státní příspěvky), prodejem movitých i nemovitých věcí. Exekutor však musí před případným prodejem movitých a nemovitých věci upřednostnit všechny ostatní možnosti vymožení dluhu.


Jak zjistit exekuci (na osobu)? Exekuci na osobu lze zjistit na některých vybraných pobočkách České pošty. Můžete zde vyžádat ověřený výpis z Centrální evidence exekucí. Za jednu stranu výpisu zaplatíte 50 Kč.

Co předchází exekuci? Exekuci předchází poměrně dlouhý proces, během kterého lze své závazky splatit a nebo se bránit. Věřitel se musí obrátit na soud, soud následně dá dlužníkovi lhůtu na splacení dluhu. Pokud do daného termínu dluh nesplatí, přichází na řadu exekutor, který se musí opět obrátit na soud pro povolení exekuce. Před samotnou exekucí přijde dlužníkovi dopis.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!