×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

6 tipů: co dělat, když mi zamítnou půjčku?

6 tipů: co dělat, když mi zamítnou půjčku?

Pokud došlo k zamítnutí půjčky a nevíte proč, nežádejte hned u jiné společnosti, scénář by se mohl opakovat – a čím více neúspěchů nasbíráte, tím těžší bude později úvěr získat. Raději se zaměřte na několik bodů, které můžete vy sami ovlivnit a předejít tak dalšímu zamítnutí půjčky.


Nemáte žádnou úvěrovou minulost

úvěrová minulost

I když to může znít nesmyslně, úvěrové společnosti nehodnotí pouze vaše příjmy a výdaje, a zda nemáte dluhy. Zajímají je vaše celková finanční situace a platební morálka, kterou nejlépe prokážete splacením nějakého (de facto jakéhokoliv) úvěru. Mnohdy úplně stačí, když si vezmete online půjčku na týden či dva a hned ji vrátíte.


Poskytovatelé tak uvidí, že máte ve svých penězích pořádek a že vám hrazení závazků nedělá problém. I takto zdánlivá maličkost kolikrát vede nejenom k zamítnutí půjčky na cokoliv, ale i hypotéky na bydlení. Mít minimum dluhů, nebo nejlépe žádné, je sice fajn, ale pro účely poskytnutí úvěru je dobré mít alespoň „malou“ minulost.


Požádejte o nižší částku

Někdy se stane, že na půjčku sice dosáhnete, ale nikoliv ve výši, o níž žádáte. Řada poskytovatelů jako COOLCREDIT vám v takovém případě nabídne alternativu – např. o tisícovku nižší online půjčku, abyste splňovali nařízení ČNB a byli tak chráněni. Jenomže někdy dojde k zamítnutí půjčky, aniž byste se dozvěděli důvod. Ten vám totiž ze zákona nikdo říkat nemusí.


Jestliže máte své finance v pořádku, zbývá vám rezerva a vše řádně hradíte, zkuste pouze snížit požadovanou částku. Někdy pomůže ubrat i 5 až 10 %; ovšem pokud potřebujete půjčku v původní výši, zkuste si přibrat spolužadatele (manžela / manželku, přítele / přítelkyni, anebo kohokoliv z rodiny či známých, kdo má pravidelný příjem).


Jste předlužení a nezvládli byste splácet

Poskytovatelé vidí pochopitelně pouze oficiální a doložitelné příjmy, takže i když máte nějaký „vedlejšák“, není vám to nic platné. Dle nařízení ČNB totiž nesmí měsíční splátky všech vašich půjček překročit 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (nebo příjmů z více zdrojů); a pokud jste starší 36 let, je limit stanoven na 45 %.


Takže jestli je váš měsíční příjem např. 30 tisíc a splácíte z něj 13 000 korun na hypotéce, nemůžete dostat další úvěr se splátkou např. 4 000 Kč. Možností je požádat o nižší částku nebo si dluh rozložit do delšího období. K posouzení však můžete předložit jak mzdu, tak výdělky z podnikání či DPČ, případně důchod a příspěvek na MD.


Zamítnutí půjčky kvůli sázení

gambling - sázení

Kdo pravidelně „zkouší štěstí“, je v očích (nejenom) úvěrových společností gambler, který neumí řádně hospodařit s penězi, a de facto automaticky tak dochází k zamítnutí půjčky kvůli sázení. Neznamená to ale, že by poskytovatelům vadilo, když si každý měsíc vsadíte za pár stovek, nebo i za tisícovku. Hlavní je neztrácet kontrolu.


V případě, že jste se dostali až do takové fáze, kdy jste v hazardu „utápěli“ klidně i třetinu výplaty měsíc co měsíc, bude získání online půjčky v dohledné době skoro nemožné a je potřeba, abyste se na alespoň 6 měsíců sázení vzdali (a ideálně už se k němu nevrátili). Záleží však, zda utrácíte pouze peníze z výplaty, nebo si na gambling půjčujete.


Máte zápis v registru dlužníků

Dostat se na „černou listinu“ je někdy snazší, než by se zdálo. Stačí jedna neuhrazená složenka za pár stovek a hned se k vám poskytovatelé půjček otáčí zády. V jejich očích jste totiž přestali být zodpovědní a nemají jistotu, že byste zvládli úvěr hradit včas a v dohodnuté výši.


Neznamená to ale, že neexistuje žádná možnost. Jestli se jedná o starší záležitost (např. rok starou) a dnes již máte své finance v pořádku, je poskytnutí online půjčky možné. U koho ale dojde opakovaně k zamítnutí půjčky jsou aktuální neplatiči (třeba že mají po splatnosti složenka za energie) a lidé v exekuci nebo insolvenci.


Zkuste nás kontaktovat

Pokud vám jinde neschválili půjčku, ještě není všem dnům konec. Rádi se s vámi spojíme a třeba spolu nalezneme nějaké společné východisko a zvládneme vám poradit. Kontaktujte nás!


Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!