×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je druh bankovního úvěru, který může být automaticky obnovován, aniž by o něj klient musel opakovaně žádat. Jeho podstatou je limit, z něhož lze libovolně čerpat podle aktuálních potřeb, a přitom jej splácet jako běžnou půjčku měsíčními splátkami.

Př. Klient si sjedná revolvingový úvěr s limitem 30.000 Kč. Z této částky může libovolně čerpat jakýkoliv obnos. Čerpá-li klient třeba 20.000 Kč, může si kdykoliv „dopůjčit“ zbylých 10.000 Kč, přestože předchozí čerpání ještě nesplatil. Navíc se jedna pořád o jednu smlouvu a jeden úvěr, proto není nutné znovu absolvovat schvalovací proces. Pokud klient žádnou částku nečerpá, samozřejmě neplatí žádné poplatky.

S revolvingovým úvěrem je spojena i kreditní karta umožňující čerpat limit přímo při placení u obchodníka. Výhodou revolvingové úvěru je neustálá finanční rezerva pro chvíle, kdy se objeví nečekané výdaje. Nevýhodou jsou o něco vyšší poplatky než u běžných úvěrů. Na podobném principu funguje i kontokorent.


Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!