×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jak důležité je RPSN? Srovnání RPSN u 10 půjček!

Jak důležité je RPSN? Srovnání RPSN u 10 půjček!

RPSN vypadá jako složitá šifra, skrývá však poměrně jednoduchý výpočet, který vám odhalí, o kolik přeplatíte sjednanou půjčku. Ať už půjčky od banky nebo soukromého subjektu, všechny půjčky jsou službou. Dávají vám k dispozici částku, kterou nejste schopni čerpat z vlastních finančních rezerv. Nemusíte čekat, až se vám povede naspořit peníze. Akutní výdaje, jako je nákup nových spotřebičů, oprava auta nebo úhrada za služby, představuje nepříjemný stres. Pozdní úhrady jsou spojené s penálem, dlužná částky brzy výrazně vzroste o další náklady, ohrozí daný uživatelský komfort a poškodit může i vaše dobré jméno. Půjčka vám pomůže čestně a bez dalších komplikací náhlé výdaje vyřešit.

Řešte pohledávky bez odkladů!

Jakékoli vážné pohledávky vždy uhraďte ihned. Nečekejte a problémy neoddalujte, protože pasivní jednání je nevyřeší. Půjčka vám dá k dispozici okamžitou hotovost. Současná nabídka bankovních i nebankovních služeb představuje široký záběr produktů, které můžou perfektně vyhovět dostupností i rychlostí ve vyřízení. Při porovnání podmínek se můžete orientovat nejen dostupností půjčky, ale také podle výšky RPSN. Jednoduše se vyvarujete nebezpečí, že zvolená varianta příliš zatíží váš rozpočet a následné splácení bude nad vaše možnosti.

Porovnejte víc možností

Pro příklad vám nabízíme náhled na srovnání několika vybraných produktů. RPSN se může pohybovat v obrovském rozpětí. Půjčka totiž pracuje s určitým rizikem. Poskytovatel vám svěří finance pouze za předpokladu, že získá jistotu v plném splacení. Čím volnější a dostupnější podmínky, tím je pro poskytovatele riziko větší a tím stoupá i cena půjčky. Samozřejmě, některé produkty nabízí příznivější řešení, jiné využívají poptávky trhu.

Tabulka má pouze informativní charakter. Bankovní i nebankovní sektory zpravidla nabízí víc produktů a výška RPSN se může lišit i v různém období nebo v návaznosti rozběhnuté kampaně pro získání nových zákazníků.

Půjčka

Doba splácení

RPSN

Česká spořitelna

2 500 000

12 - 120 měsíců

5,9

Komerční banka

2 500 000

12 - 96 měsíců

4,9

Raiffeisenbank

700 000

6 - 96 měsíců

4,9

Sberbank

1 000 000

12 - 96 měsíců

2,89

Zonky

750 000

6 - 84 měsíců

3,99

Cofidis

500 000

12 - 84 měsíců

4,49

Airbank

800 000

6 - 96 měsíců

4,9

Moneta

800 000

3 - 120 měsíců

4,9

ČSOB

800 000

12 - 96 měsíců

5,2

Equa bank

600 000

3 - 120 měsíců

5,7

RPSN není jediným hodnotícím měřítkem. Cena půjčky je daná také poplatky. Například Cool Credit nabízí produkty, které nezahrnují poplatky za vyřízení, penále za předčasné splacení ani jiné oficiálně neuvedené poplatky. Při kalkulaci zatížení rozpočtu tak můžete pracovat s výškou splátek bez dalšího zbytečného navýšení. Relativně vyšší úrok k půjčce bez poplatků se tak může promítnout mnohem příznivějším výsledkem. Projděte si konkrétní podmínky a věnujte pozornost interaktivní kalkulačce na webových stránkách Cool Credit. Proměnou cílové částky získáte reálná čísla ve výšce splátek i jejich počtu. Snadným výpočtem se dostanete k výsledku, který vám pomůže zvolit optimální výšku půjčky, kterou budete schopni splatit s minimálním zatížením a rizikem.

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Přečtěte si také

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!