×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Rodinný rozpočet krok za krokem

Rodinný rozpočet krok za krokem

Dnešní doba klade vysoké nároky na každou rodinu. Ve výplatní den se obrazně otevřou stavidla a většinu příjmů odčerpají platby za bydlení, energie, služby. V rychlém sledu následují úhrady za školní akce, pomůcky a kroužky, dojíždění do práce a pak samozřejmě pravidelné nákupy potravin a drogerie. S neustále narůstajícími cenami je těžké najít finanční rovnováhu a dokonce vyčlenit část příjmů k vytvoření rezervy, která by v případě nutnosti pokryla náhlé výdaje. Pro začínající rodiny a mladé páry jsme proto v Coolcreditu připravili půjčku pro mladé rodiny!

Jistě máte dobrý přehled o vašich příjmech a výdajích, ale i tak neuškodí udělat malou inventuru a prověřit, jak vaše rodina utrácí a posílit slabá místa.

Vezměte si papír a tužku

Možná vás čeká detektivní práce, ale nedejte se odradit. Zapisujte si poctivě jeden celý měsíc. Každý účet a každý výdaj. Postupně můžete jednotlivé výdaje třídit. Drobné na svačinu, noviny nebo kávu můžou na konci měsíce v součtu vykázat docela zajímavou částku. Zkuste si i výhledově zaznamenat také velké pravidelné výdaje, se kterými se setkáváte v průběhu roku. Daň z nemovitosti, úhrady za svoz komunálního odpadu, předplatné časopisů, pojistku na byt nebo auto, i třeba dálniční známku.

Nutné výdaje versus dobrovolné

Na konci sledovaného období udělejte tři hromádky. Výdaje, které jsou naprosto nutné, vyčleňte do první části. Zde jsou položky, se kterými prostě neuděláte nic. Patří sem nájem bytu, splácení hypotéky, energie, školné.

Druhá hromádka si zaslouží pozornost v rámci možných úspor. Nákupy potravin můžete lépe zorganizovat tak, abyste zbytečně nevyhazovali zbytky. Můžete využít slevové akce nebo alespoň dočasně snížit komfort a místo koupené hotové svačiny dětem namazat svačinu den předem doma. I tady se může po korunách najít hezká suma. Důležité jsou také služby. Můžete poptat připojení k internetu u konkurence, zvážit využívané telefonní tarify i třeba počet skutečně využívaných placených kanálů televize.

Třetí hromádku můžete probrat společně i s dětmi a zvážit, za kolik utrácíte, když plánujete volné odpoledne, kupujete si něco pro radost nebo si chcete odpočinout od vaření a zajdete do pohodlné restaurace.

Najděte rezervy a držte se plánu

Pokud najdete velký cíl, třeba budete šetřit na dovolenou nebo atraktivní výlet, určitě vás děti budou jako první napomínat k úsporám a i v kině se obejdou bez popcornu navíc. Jděte příkladem a zamyslete se nad hospodařením. Výdaje v přehledné tabulce vám můžou ukázat cestu. V každém rozpočtu najdete alespoň malou skulinu, která vám pomůže nechat stranou část peněz a případné nepřízni čelit s menšími následky. Mějte na paměti, že krátkodobé půjčky jsou až tím nejzazším řešením, které vám pomohu překonat krizovou situaci. Avšak vězte, že se můžete v takovém případě bez výhrad spolehnout na společnost Cool Credit, která se specializuje na krátkodobé nebankovní půjčky

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!