×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jaké účelové úvěry existují a jaké mají výhody

Jaké účelové úvěry existují a jaké mají výhody

Když potřebujete peníze na konkrétní účel, mohou vám některé společnosti a banky nabídnout tzv. účelové úvěry s nižší úrokovou sazbou. Nejčastěji se přitom jedná o hypotéku na bydlení, případně o půjčku na koupi auta. Jenže využití peněz pouze na jednu věc s sebou nese i jisté omezení – třeba když se objeví nečekané výdaje, nebo si chcete nechat nějaké peníze v zásobě, kdybyste například nevyšli do výplaty.


Rozdíl mezi účelovým a neúčelovým úvěrem

Pokud si vezmete účelovou půjčku, je její využití podmíněno konkrétním způsobem, a nelze tak z peněz hradit nic jiného. Někdy to může být problém, pokud nemáte předem garantovanou cenu za stavbu domu, nebo když využijete veškeré finanční zásoby a nemáte ani z čeho nakoupit jídlo. V praxi se nejčastěji setkáte s účelovými úvěry na bydlení a na auto, které lze získat jako spotřebitelské půjčky.


Kdy se hodí účelový spotřebitelský úvěr

Ačkoliv je půjčka na cokoliv značně benevolentnější, mají účelové úvěry své významné místo. Ovšem, než o ně požádáte, musíte si dopředu přesně spočítat, na kolik vás pořizovaná nemovitost, automobil, případně cokoliv jiného vyjde, a tuto cenu byste měli mít garantovanou. Budete tak moci požádat o účelový spotřebitelský úvěr v přesné výši, aniž byste museli něco doplácet ze svého, či vám naopak zbývalo. Výhodné je využít tento druh půjčky právě k pořízení bydlení, kde vám prodejce na základě rezervační smlouvy dokáže cenu garantovat.


Kdy zvolit neúčelový spotřebitelský úvěr

Když stavíte dům, plánujete do něj pořídit vybavení, ale ještě přesně nevíte jaké, do toho pořizujete auto a platíte dělníky, je vhodné zvolit neúčelový úvěr. Při jeho využívání totiž nejste jakkoliv omezováni a nemusíte tak nikomu dokládat, na co peníze padly. Půjčka je přitom online a většinou je vyřízena za pár minut. Oproti účelové půjčce sice mívá o něco vyšší úroky, zároveň však nabízí mnohem kratší splatnost a máte zcela volnou ruku. Pokud tedy přesně nevíte, co vše budete hradit a chcete být připraveni, nebo vás čeká vícero různorodých výdajů, je neúčelový spotřebitelský úvěr nasnadě.


Co uhradíte z účelového úvěru na bydlení

K financování bydlení dnes nejčastěji slouží tzv. hypotéky, v jejichž rámci vám banka poskytne i několik milionů korun, je však nutné za ně ručit nějakou nemovitostí (obvykle se zastavuje ta kupovaná). Peníze je přitom možné využít ke koupi bytu, domu či stavebního pozemku, případně také k vyplacení dědictví či vypořádání společného jmění manželů. Zcela běžně se účelový úvěr na bydlení poskytuje také na rekonstrukci, a méně často jako předhypoteční úvěr například při koupi družstevního bytu, který bude převeden do OV.


Účelový úvěr na auto jako alternativa k leasingu

Pokud jste běžným motoristou a uživatelem automobilu „pro život“, vyjde vás obvykle klasický účelový úvěr lépe. Získáte u něj totiž lepší úroky než u leasingu a vozidlo je od počátku vaše – výjimkou je pak operativní leasing, s jehož pomocí si auto pořizují podnikatelé. Pokud ovšem plánujete provést i nějaké opravy, vyměnit doplňky či třeba hradit související náklady (např. eko poplatek), může být lepší volbou neúčelový úvěr. S ním zaplatíte vše potřebné, aniž byste byli omezováni, a nemusíte mít dopředu vše přesně spočítané.


Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!