×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jak se zbavit dluhu bez insolvence?

Jak se zbavit dluhu bez insolvence?

Stát se to může každému, a ne vždy vlastní vinou. Vždy je nicméně lepší takovým problémům předcházet, půjčovat si jen pokud je to opravdu nutné a pokud zvládneme své závazky splácet. Zejména potom od společností, které jsou transparentní, mají přehlednou smlouvu a u nichž veškeré podmínky víte předem. Například u online půjčky společnosti COOL CREDIT se vám nestane, že byste smlouvě nerozuměli. 

Když nám naše dluhy začnou přerůstat přes hlavu, je na čase se zamyslet, jak z toho bludného kruhu ven dřív, než nám na dveře zaklepou exekutoři. Často se jako nejlepší řešení nabízí osobní bankrot. Ten však trvá dlouho a k dispozici nám měsíčně na bankovním účtu zůstane jen minimum z toho, co si vyděláme. Pojďme se podívat na jiné možnosti, jak se zbavit dluhů bez insolvence. Bude to stát trochu úsilí, ale odměnou nám nakonec bude o něco spokojenější život bez každodenního stresu. 

Mějte přehled o svých financí

Prvním a nejdůležitějším krokem je udělat si pořádek ve svých financí. Měli bychom vědět, kolik a komu dlužíme, jaké jsou měsíční splátky a jak dlouho své jednotlivé dluhy budeme splácet, případně kolik už jsme splatili. Udělejme si navíc přehled také o svých příjmech a výdajích. Všechny tyto informace budeme potřebovat pro vytvoření našeho rodinného rozpočtu. Podívejte se jak vytvořit rodinný rozpočet krok za krokem. Aby rodinný rozpočet plnil svou funkci, tedy dal řád našim výdajům, je nutné ho dodržovat! Nakonec nám i pomůže nalézt v našich výdajích i položky, které k životu nutně nepotřebujeme a jsou zbytečné. Takhle jsme sepsali jak ušetřit peníze.

Přehled o financích

Zvyšte své příjmy

Nejrychlejší způsob, jak do svého rozpočtu získat více peněz na splácení úvěrů, je zvýšit své příjmy. Možná si řeknete, že se to snadno píše, ale hůře dělá, ovšem splácení dluhů vyžaduje malou oběť. Nemusíme přitom hned začít rozprodávat svůj majetek, ale můžeme se porozhlédnout v okolí bydliště po nějaké brigádě. Každá tisícikoruna v peněžence navíc nás velkým skokem přiblíží k našemu životu bez dluhů.

Růst peněz

Domluvte se na splátkovém kalendáři

Pokud máme vytvořený funkční rozpočet, omezili jsme zbytečné výdaje a našli jsme způsob, jak vydělat peníze navíc, a přesto nestačíme své dluhy splácet, je dobré kontaktovat své věřitele. I v jejich zájmu je, aby se jim poskytnuté finanční prostředky vrátily. Většina věřitelů je proto ochotna přistoupit na úpravu splátek tak, abychom náš dluh bez problémů postupně umořovali. Důležité je naší situaci v klidu vysvětlit a společně s věřiteli najít způsob splácení ku spokojenosti obou stran.

Splátkový kalendář

Konsolidace

Neméně běžným způsobem, jak se zbavit svých dluhu a vyhnout se přitom insolvenci, je konsolidace. V podstatě jde o to, že se všechny naše půjčky u různých společností sloučí do jedné. Místo několika splátek budeme zasílat pouze jednu, často nižší částku. Konsolidaci nabízejí nejen klasické bankovní instituce, ale je možné ji sjednat také u některých nebankovních společností. Přečtěte si více o konsolidaci.


Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Přečtěte si také

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!