×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat

Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat

Zejména nebankovní věřitelé dnes lákají především na rychlost. Snaží se oslnit zákazníky tím, že jim peníze pošlou na účet i do 15 minut od odeslání žádosti. Jenže co si počít v případě, kdy účet v bance nemáte nebo prostě z jiného důvodu potřebujete peníze v hotovosti? Pro takové situace jsou tu hotovostní půjčky.

Na trhu jich nenajdete mnoho, ale každopádně existují. A kromě rychlosti, kterou prostě nemohou konkurovat půjčkám na účet, nabízí všechny výhody moderních úvěrů.

Proč může někdo chtít úvěr v hotovosti?

Jestli vás tato situace potkala, pak to jistě velmi dobře chápete. V opačném případě vám nastíníme tři modelové příklady:

Nemáte v blízkém okolí bankomat. K čemu vám na účtu budou peníze, které potřebujete dostat v papírové podobě, když nikde v okolí není bankomat? Ne každý si může částku vybrat v nedalekém bankomatu. A pokud zrovna nebude mít v příštích dnech cestu do města, může pro něj být lepší hotovostní půjčka.

Nevlastníte účet: Lidí bez bankovního účtu je sice málo, ovšem existují. Nejsou to vždy jen důchodci, i když mohou být, a i ti samozřejmě občas potřebují půjčku.

Chcete podepsat smlouvu osobně: Nejste si jistí, na co si dát při podpisu smlouvy pozor a co znamenají různé věci v ní zmíněné? Domluvte si osobní schůzku, zástupce firmy vám vše vysvětlí, až pak smlouvu podepíšete a rovnou dostanete peníze.

Jak probíhá hotovostní půjčka?

Peníze dostanete na ruku, ovšem požádat o ně můžete standardní rychlou cestou online, jak dnes bývá zvykem. Vyplníte formulář a bez dlouhého zdržování odešlete žádost. Věřitel vás pak kontaktuje a domluví se na osobním setkání. Například některé společnosti nabízí hotovostní půjčky s doručením peněz přímo k vám domů.

Hotovostní půjčka je záležitostí několika hodin. Záleží, jak daleko to k vám kurýr má a také na vašich požadavcích. Lze si totiž domluvit i schůzku v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách, až přijdete z práce. Kurýr s vámi vše v klidu probere a oproti podepsané smlouvě vám potom dá peníze na ruku.

I splátky probíhají v hotovosti

Podobně jsou vyřešeny splátky. Hotovostní úvěry jsou uzpůsobené lidem, kteří nemají účet v bance, proto je vymyšlený také jiný princip splácení než pravidelné zasílání peněz. Pro každou splátku si k vám domů osobně přijede kurýr. Díky tomu se vám navíc nestane, že by vám půjčka úplně vypadla z hlavy a zapomněli jste na splátku.

Ostatní výhody zůstávají

I v případě hotovostních půjček existují společnosti, které neprověřují Centrální registr dlužníků, NRKI, BRKI a SOLUS. Požadují pouze plnoletost a trvalý pobyt na území ČR, dívá se do registru exekucí a registru insolvencí. Nevyžadují nesmyslné příjmy ve výši 20 000 korun měsíčně, obvykle postačí trvalý příjem, klidně může jít o důchod či peněžitou podporu v mateřství. Další výhody hotovostních půjček naleznete v článku o výhodách hotovostních půjček .

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!