×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt Slovník pojmů O nás Blog

Pro podnikatele Pro mladé Na auto Pro důchodce Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky

Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat

Půjčka v hotovosti? I ta se dá sehnat

Zejména nebankovní věřitelé dnes lákají především na rychlost. Snaží se oslnit zákazníky tím, že jim peníze pošlou na účet i do 15 minut od odeslání žádosti. Jenže co si počít v případě, kdy účet v bance nemáte nebo prostě z jiného důvodu potřebujete peníze v hotovosti? Pro takové situace jsou tu hotovostní půjčky.

Na trhu jich nenajdete mnoho, ale každopádně existují. A kromě rychlosti, kterou prostě nemohou konkurovat půjčkám na účet, nabízí všechny výhody moderních úvěrů.

Proč může někdo chtít úvěr v hotovosti?

Jestli vás tato situace potkala, pak to jistě velmi dobře chápete. V opačném případě vám nastíníme tři modelové příklady:

Nemáte v blízkém okolí bankomat. K čemu vám na účtu budou peníze, které potřebujete dostat v papírové podobě, když nikde v okolí není bankomat? Ne každý si může částku vybrat v nedalekém bankomatu. A pokud zrovna nebude mít v příštích dnech cestu do města, může pro něj být lepší hotovostní půjčka.

Nevlastníte účet: Lidí bez bankovního účtu je sice málo, ovšem existují. Nejsou to vždy jen důchodci, i když mohou být, a i ti samozřejmě občas potřebují půjčku.

Chcete podepsat smlouvu osobně: Nejste si jistí, na co si dát při podpisu smlouvy pozor a co znamenají různé věci v ní zmíněné? Domluvte si osobní schůzku, zástupce firmy vám vše vysvětlí, až pak smlouvu podepíšete a rovnou dostanete peníze.

Jak probíhá hotovostní půjčka?

Peníze dostanete na ruku, ovšem požádat o ně můžete standardní rychlou cestou online, jak dnes bývá zvykem. Vyplníte formulář a bez dlouhého zdržování odešlete žádost. Věřitel vás pak kontaktuje a domluví se na osobním setkání. Například některé společnosti nabízí hotovostní půjčky s doručením peněz přímo k vám domů.

Hotovostní půjčka je záležitostí několika hodin. Záleží, jak daleko to k vám kurýr má a také na vašich požadavcích. Lze si totiž domluvit i schůzku v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách, až přijdete z práce. Kurýr s vámi vše v klidu probere a oproti podepsané smlouvě vám potom dá peníze na ruku.

I splátky probíhají v hotovosti

Podobně jsou vyřešeny splátky. Hotovostní úvěry jsou uzpůsobené lidem, kteří nemají účet v bance, proto je vymyšlený také jiný princip splácení než pravidelné zasílání peněz. Pro každou splátku si k vám domů osobně přijede kurýr. Díky tomu se vám navíc nestane, že by vám půjčka úplně vypadla z hlavy a zapomněli jste na splátku.

Ostatní výhody zůstávají

I v případě hotovostních půjček existují společnosti, které neprověřují Centrální registr dlužníků, NRKI, BRKI a SOLUS. Požadují pouze plnoletost a trvalý pobyt na území ČR, dívá se do registru exekucí a registru insolvencí. Nevyžadují nesmyslné příjmy ve výši 20 000 korun měsíčně, obvykle postačí trvalý příjem, klidně může jít o důchod či peněžitou podporu v mateřství. Další výhody hotovostních půjček naleznete v článku o výhodách hotovostních půjček .

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek Vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Variabilní symbol
30.6.2021
Slovník pojmů
Ručitel
14.3.2021
Slovník pojmů
Oferta
14.3.2021
Slovník pojmů
Eskontní úvěr
14.3.2021
Slovník pojmů
Bezúhonnost
14.3.2021
Slovník pojmů
Věřitel
14.3.2021
Slovník pojmů
Zákon o spotřebitelském úvěru
14.3.2021
Slovník pojmů
Překlenovací úvěr
14.3.2021
Slovník pojmů