×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Tipy odborníka, jak ušetřit!

Tipy odborníka, jak ušetřit!

Připadá vám, že byste měli dostávat výplatu dvakrát do měsíce? Pár dní po termínu váš účet odčerpají náklady na bydlení, energie, služby. Přidají se nákupy potravin, drogerie a kosmetiky a i když jste si nedopřáli žádné velké výdaje a radůstky, na konci měsíce se bojíte, jak poslední dny doklepete s pár stovkami.

I když se snažíte odhadnout pravidelné výdaje a přizpůsobit příjmům životní styl, trápí vás, jak se zařídíte, když vám náhle vypoví služby starší pračka, auto nebo jak naplánujete zajímavější dovolenou. Vaše starosti jsou úplně běžné, bohužel. Přesto je možné v každém hospodaření najít aspoň částečná zlepšení a pracovat s penězi efektivněji.

Pište si, za co utrácíte

Možná to pro vás bude nuda, možná zajímavý experiment. Zkuste si měsíc pečlivě zapisovat všechny výdaje, ale opravdu všechny. Na konci období si pak částky uspořádejte. Na jedné straně zůstanou položky, které není možné ovlivnit – nájem, energie, jízdné do práce a školy, školné. Zároveň se vám oddělí skupina nutných výdajů, které je však možné přeci jen upravit. Zkuste se poohlédnout po jiném tarifu vašeho operátora nebo porovnejte nabídky připojení k internetu? Opravdu využíváte všechny kanály placené televize? Některé změny přinesou jen drobné úlevy, možná vás ale zaskočí, o kolik zbytečně každý měsíc přeplácíte. Stejně tak můžete projít nákupy potravin a domácí drogerie. Stačí si pečlivě odškrtat účtenku, vytipujte si slevy a akce. Nestyďte se nakupovat podle předem naplánovaného seznamu. Nebudete zbytečně vyhazovat prošlé potraviny, jídelníček vám pomůže lépe plánovat a navíc i ušetříte.

Zbytečné výdaje – pryč s nimi

Pak se zamyslete nad položkami ostatními. Určitě najdete pár drobných výdajů, nad kterými mávnete rukou, ale když je sečtete? Opravdu si musíte kupovat časopisy a noviny? Nestačilo by si hlavní novinky projít v počítači nebo na mobilu? A co takhle káva do kelímku na cestu do práce? Donáška pizzy v pátek večer? Nové tenisky? Samostatně to jsou všechno položky do sta korun. Souhrnem se možná dostanete k tisícovce, dvěma? 

Začněte šetřit – aspoň něco málo

A dostáváme se k poslednímu bodu. Co když se trošku omezíte. Rozmyslíte si spontánní odkliknutí nového trička v eshopu, i když je tentokrát doprava zdarma a moc se vám líbí. Místo kupovaného sendviče si namažete doma svačinu sami nebo si při návštěvě kina odpustíte popcorn a limonádu. Tvařte se, že jste za všechny tyhle maličkosti utratili, ale peníze dejte doma stranou. Možná budete příjemně překvapeni, že si za pár měsíců můžete dopřát nový telefon nebo objednat výlet do Londýna. Bez vážných starostí nebo krátkodobých půjček, nazývaných také mikropůjčky.

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!