×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Co musíte vědět o každé půjčce?

Co musíte vědět o každé půjčce?

Stane se. Domácí rozpočet se otřese v základech vinou nečekané investice do oprav vozu, náhrady rozbité pračky nebo ledničky, život vám zkomplikuje rozbitý telefon, nefunkční počítač nebo zaměstnavatel, který zdrží výplatu. Nemusíte si dávat za vinu špatné hospodaření, prvním krokem je najít optimální řešení, které vám poskytne dostatečnou hotovost, pomůže vyrovnat nutné závazky a v dalším kroku s minimální zátěží pomůže vyrovnat rozpočet.

Půjčka na pár dní i na několik měsíců

Současný trh nabízí nepřeberné možnosti. Bankovní i nebankovní půjčky prezentují shodně výhodné podmínky, nízký úrok a dostupnost. Ne u každého produktu to však platí. Rozdíly v celkových nákladech můžou být až závratné. Neméně zásadní je také spolehlivost a důvěryhodnost poskytovatele.

Důvěryhodný poskytovatel

Nemusíte se bát nebankovních půjček a zcela je z rozhodování vymezit. Na rozdíl od bank představují mnohdy jednodušší způsob, jak zažádat o půjčku, nekladou tak přísné podmínky a výhodou může být i schválení půjčky bez kontroly registru dlužníků nebo potřeby doložit doklad o dostatečné výši příjmů. Přesto se dobře informujte. Vzhled webových stránek, dostupné a hlavně kompletní informace jsou vždy známkou důvěryhodného zdroje. Odpovědět na anonymní leták vylepený na zastávce určitě nebude rozumným krokem, i kdyby sliboval jakkoli výhodné podmínky.

Smlouva a obchodní podmínky

Projděte si v klidu veškeré informace o půjčce a poskytovateli. Důležité jsou například podmínky splácení, ale také kroky, které nastanou v případě nedodržení splátkového kalendáře. Půjčky se můžou různit i v podmínkách. Čím složitější ujednání, tím buďte obezřetnější. Mohli byste doplatit na těžko srozumitelný odborný text nebo vám splácení zkomplikuje několik odkazů na další podmínky a poznámky „pod čarou“.

Výška úroku

Často skloňovaná a obávaná úroková sazba představuje ve skutečnosti jednoduchý matematický úkol. Nesrovnávejte číslo v reklamě, ale reálný výpočet. Vybrané půjčky převeďte a porovnejte až výsledek. Zpravidla si půjčujete malou sumu na krátkou dobu. I relativně vyšší úrok může znamenat jen pár set korun, a pokud je pro vás půjčka dostupným a rychlým řešením, pak se i tato sazba vlastně vyplatí. Ušetří vám čas sháněním dokumentů a dlouhým jednáním v bance s nejistým výsledkem. Hlavně pozor také na poplatky. Některé půjčky jsou spojené sice s nízkým úrokem, ale počítají administrativní poplatky, penále za předčasné splacení a další skryté položky. Levná půjčka vás ve finále vyjde poměrně draze.

Podmínky splácení i možnost předčasné umoření

Cool Credit představuje široké portfolio půjček, které plně vyhoví nárokům na dostupnost a jednoduchost v zažádání. Nevyhraňují přísné podmínky, navíc neúčtují nadbytečné poplatky. Od počátku jasně definují počet splátek i jejich výšku. Důvěryhodného poskytovatele si můžete kdykoli ověřit na webu i prostřednictvím oficiálních serverů. Hledáte-li možnost, jak co nejsnadněji překlenout náročné období, zkuste se informovat i zde.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!