×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Půjčka pro problémové klienty - kdo a za jakých podmínek ji poskytne?

Půjčka pro problémové klienty - kdo a za jakých podmínek ji poskytne?

Na úvěrovém trhu existuje nespočet společností bankovních a nebankovních nabízející krátkodobé i dlouhodobé půjčky. Zatímco banky mají nastavené podmínky získání úvěru tak přísně, že si je mohou dovolit pouze lidi, kteří půjčku vlastně nepotřebují, nebankovní společnosti jsou v mnohém benevolentnější. Často navíc nabízí rychlé online půjčky nebo sms půjčky. Bez zdlouhavé administrativy, online nebo prostřednictvím SMS dokážou připravit půjčku přesně na míru svému klientovi, a to navíc bez ručitele nebo zástavy s vyplacením financí ihned. V poslední době se objevují i nebankovní půjčky pro problémové klienty, které jsou určeny především pro ty, co mají u banky malou šanci na schválení žádosti.

Neradí používáme spojení problémoví klienti, protože označuje velmi širokou skupinu lidí. Problémový klient může být totiž i člověk, který je nějaký způsobem hrubý, neslušný nebo odmítá jakoukoliv komunikaci. V takovém případě je však většinou chyba na straně společnosti, která nedokáže porozumět potřebám svého klienta a nedostatečně se svým klientem o těchto potřebách hovoří. V ostatních případech se jedná o ty, kteří mají záznam v některém z registru dlužníka, např. SOLUS, BRKI, NRKI (podívejte se na náš článek o registrech dlužníků). Další skupinou jsou ti, kdo nemají žádný příjem nebo ho nemají, jak doložit. A nakonec těmi nejvíce „problémovými klienty“ jsou lidé, u nichž probíhá insolvenční nebo exekuční řízení. Obecně tak můžeme označení problémový klient shrnout: jedná se o klienta, který má sníženou úvěruschopnost (bonitu) a existuje riziko, že bude mít v budoucnu problémy se splácením.


Je možné se vymazat z registru dlužníků?

Pokud se člověk do některého z registru, třebaže za maličkost, dostane, není snadné se z registru dlužníků vymazat. Zatímco údaje v centrální evidenci exekucí zmizí po 15 dnech po konci exekučního řízení, na výmaz z ostatních databází ale budete čekat mnohem déle. V insolvenčním rejstříku lze nalézt subjekty v insolvenci a dokumentaci s ní spojenou 5 let od ukončení řízení. SOLUS informace uchovává 3 roky po řádném splacení, u BRKI a NRKI není výmaz možné provézt dříve než po 4 letech.

Bankovní i nebankovní společnosti jsou ze zákona povinny ověřovat, zda klient bude schopný dostát svým finančním závazkům. Proto je schválení půjčky podmíněno poměrně přísnými pravidly. Zatímco ale banky zpravidla zamítají žádost o půjčku při jakékoliv negativní informaci, kterou naleznou např. v registru dlužníků, nebankovní společnosti tak striktní nejsou. Společnosti nabízející nebankovní půjčky pro problémové klienty mají prostor se těmto klientům věnovat individuálně. Podrobně zjišťují jejích finanční situaci, aniž by je odepsali hned na začátku při kontrole registrů. Zpravidla totiž není problém samotný záznam v registru, protože nebankovní společnosti netrestají za pozdní zaplacení složenek. Může se stát, že společnost bude zjišťovat jen vaši momentální finanční situaci bez ohledu na úvěrovou historii. Často stačí doložit pravidelný příjem.

Jak zvýšit svou bonitu?

Pokud plánujete sjednat si půjčku a obáváte se , že je vaše bonita mála a vaše žádost bude zamítnuta, existuje několik možností, jak svou úvěruschopnost zvýšit. Nejčastějším a nejjednodušší způsob je žádat o půjčku v páru. Druhý se v tomto případě stane spolužadatelem, resp. jako spoludlužník a za splacení úvěru ručí oba. Žádají-li si o půjčku dva, zvýší se celkový příjem, a tím i bonita. Druhou možností je spoluručitel. Ten také ručí za splácení úvěru a dokládá své příjmy a výdaje. Umoření dluhu bude nejdříve požadováno po původním žadateli ale ve chvíli, kdy by původní žadatel úvěru přestal splácet, poskytovatel úvěru bude požadovat splácení úvěru právě po spoluručiteli.

Pro zvýšení bonity logicky také můžete udělat to, že navýšíte své příjmy. Je však pochopitelné, že takový způsob není úplně nejsnazší. Co lze ale poměrně lehce ovlivnit jsou vaše výdaje. Platí totiž, že čím nižší výdaje, tím vyšší bonita. O tom, jak ušetřit peníze, jsme pro vás napsali článek.


Zvýšit šanci na schválení žádosti o půjčku nakonec můžete i tak, že si vyberete správný produkt a nastavíte si splátky, jež budete schopni splácet. Ostatně to je jedním z hlavních pravidel pro půjčování: Půjčujte si jen tehdy, když máte 100% jistotu, že budete schopni svůj dluh splácet! Existuje mnoho půjček, které jsou určeny pro problémové klienty. Využít lze např. půjčku bez doložení příjmů. Jedná se většinou o mikropůjčky se splatnostní 30 dní. Ty slouží především k vyplnění rodinného rozpočtu do další výplaty. Některé společnosti také nenahlíží do registrů dlužníků, a tak negativní záznam v nich nemá vliv na schválení či neschválení žádosti.

Pomůžeme vám!

Půjčky jsou záležitostí každodenního života, to však neznamená, že bychom k nim měli přistupovat nezodpovědně. Pokud se dostaneme do prodlení se splácením jednou v důsledku nepředvídatelné situace, nic zásadního se neděje. Ovšem pokud se to stává často, měli bychom se nad svou finanční situací zamyslet. V opačném případě bychom se mohli dostat do nepříjemné dluhové spirály, kdy nám budou dluhy přetékat takřka přes hlavu. Vytvořte si rodinný rozpočet a dodržujte ho, budujte si pozitivní úvěrovou historii, snižte své výdaje a zbavte se předražených kreditních karet a nevýhodných půjček. Dobrá nebankovní společnost by své klienty měla chránit před nepřiměřeným zadlužováním a pomoci jim své finance zvládnout. Společnost Cool Credit působí na českém trhu již několik let a považujeme se za odborníky ve světě financí. Patříte-li do rizikové skupiny a nevíte si rady, jaký produkt by byl pro vás vhodný, neváhejte se na nás obrátit. Přizpůsobíme výši a splatnost půjčky vaším potřebám.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!