×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?

Jakou půjčku může v ČR dostat cizinec?

Školy otevírají odborné obory a zvyšují možnost dosáhnout vyššího vzdělání i cizincům. Stejně tomu je tak u firem, které do svých teamů zvou specialisty z jiných zemí. Obě strany mohou spoluprácí získat, bohužel život v jiné zemi s sebou přináší i těžké zkoušky. Delší pobyt může být pro cizince spojený s náročnou administrativou. Relativně nejjednodušší situaci řeší občané Slovenské republiky. Pro ty jsme dokonce připravili půjčku pro slováky se stejnými podmínkami jako naše běžná půjčka! O krůček složitější legislativou prochází residenti z Evropské unie, postupně bychom mohli přidávat i vzdálenější země. Najít nové bydlení, zorientovat se na novém místě, vyrovnat běžný rozpočet, aby vyhověl nárokům na důstojné bydlení, komplikuje mnohdy omezená znalost jazyka i prostředí. Ne každý má možnost čerpat z dostatečně vysokých úspor nebo se dostane do nepříjemné situace, kdy musí náhle vyrovnat vyšší závazek. K běžným starostem se tak přidá omezení vážnější, ve vztahu úspěšného žádání o úvěr nebo půjčku.

České občanství přináší řadu výhod

Pokud cizinec disponuje českým občanstvím, pak má relativně vyhráno. V rámci schvalovacího řízení pro poskytnutí půjčky pro něj platí téměř stejná pravidla jako pro kteréhokoli místního. Pokud jako cizinec nemáte občanství nebo o něj z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete žádat, doporučujeme vyřídit alespoň dočasný pobyt. Trvalý pobyt v zemi veškerá jednání posune směrem k lepšímu výsledku. Pro banku představuje pobyt vyšší záruku.

Banky jsou povinny projít při schvalování půjčky registry dlužníků, bez trvalého pobytu vás registry nebudou evidovat, banky tedy nepracují s jistotou, že vaši žádost mohou pečlivě prověřit a dostáváte se do bludného kruhu. Banka vaši žádost pravděpodobně zamítne.

Samozřejmě, s trvalým nebo alespoň přechodným bydlištěm, po vás banka může žádat také doložení příjmů a platnou pracovní smlouvu. Znamená to zdržení a víc práce s administrativou, nicméně stále platí, že s pobytem budete mít vyšší šanci získat i vysoký úvěr za dobrých podmínek.

Bez trvalého nebo přechodného pobytu? I tak je šance

Další možností je ručit úvěr majetkem. Tyto finanční služby předpokládají, že můžete vůči půjčenému obnosu poskytnout záruku v podobě nemovitosti, investičního zlata nebo třeba automobilu. I tak se sjednání půjčky poměrně protáhne a vylučuje z řízení početnou skupinu žadatelů. Stále však představuje dostupné řešení pro určitou skupinu žadatelů.

Půjčky pro cizince, optimální řešení

Naštěstí se otevírá další možnost. I bez platné pracovní smlouvy, dostatečně vysokých doložitelných příjmů anebo bez ručení cenným majetkem se můžete obrátit na nebankovní sektor. I ten sice podléhá povinnosti prověřit pečlivě vaši žádost, ale může si dovolit pracovat s větším rizikem. Samozřejmě vyšší riziko je vyvážené větším úrokem. Nemusíte se však obávat neférových podmínek.

Půjčky Cool Credit

Cool Credit například nastavuje naprosto jasná a přehledná pravidla. Nabízí online nebankovní půjčky bohužel, s výjimkou cizinců, kterým půjčky nedává. Poskytnutí krátkodobé půjčky není svázáno s náročnou administrativou. Nemusíte si sjednávat schůzku, veškeré informace a následně i vyplnění žádosti si můžete projít v klidu doma u počítače. Rychlý schvalovací proces je zárukou, že se vám dostane odpovědi na žádost téměř obratem. Schválená půjčka ihned spouští převod žádané částky na účet.

Každá situace má své řešení. Své možnosti můžete v klidu zvážit a projít alternativy. Současná nabídka nebankovních půjček představuje v mnoha případech optimální řešení, kdy vám dá k dispozici potřebnou část peněz. Pomůže vám překlenout náročné období, uhradit nutné závazky a třeba odstartovat úspěšnou pracovní kariéru.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!