×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček

Výhody a nevýhody krátkodobých půjček

Jak si zajistit rychlé peníze bez zbytečného papírování a protahování? Receptem na krátkodobé vyřešení akutního nedostatku finančních prostředků může být krátkodobá půjčka. Jde o snadné a rychlé řešení, které v sobě kromě nesporných výhod skrývá i určitá rizika. Jak funguje, kdy se vám vyplatí po něm sáhnout a kdy se mu je lepší naopak vyhnout?

Peníze již za několik minut

Schválení do několika minut. To je největší předností krátkodobých půjček. Potřebujete-li tedy ihned peníze pro zalepení díry ve vašem rozpočtu, neexistuje snazší cesta. Zvláště, když vezmete v úvahu podmínky, které je nutné před sjednáním půjčky splnit. Nejsou totiž nijak přísné. Nemusíte detailně dokládat výši svých příjmů ani si hledat ručitele. Stačí vám čistý rejstřík exekucí a také insolvencí.

Výši veškerých úroků znáte předem

Pak už se jen můžete rozhodnout, jestli potřebujete pětistovku pro vykrytí krátkodobého výpadku finančních prostředků či vyšší částku na delší časový úsek. Podmínky krátkodobé půjčky jsou velice transparentní. Již před sjednáním budete znát výši úroku, cenu za případné prodloužení smluvní doby nebo výši úroků z prodlení.

Pozor na termíny splatnosti!

Krátkodobé půjčky jsou doménou nebankovních společností, veškeré popsané výhody jsou tedy vyvážené vyšším úrokem. Pokud ale budete poctivě splácet, není třeba se obávat žádných nástrah. Problém může přijít až ve chvíli, kdy byste splácení nezvládali. Poplatky za prodlení a různé pokuty se totiž často pohybují v desítkách procent a velmi rychle narůstají.

Nepředpokládá se, že se do krátkodobých půjček budete pouštět příliš často a pravidelně. Vždy byste si měli být jistí, že danou půjčkou dokážete splatit. Jedná se výhradně o jednorázové půjčky. Nic vám ale nebrání tuto jednorázovou záležitost po určité době v případě potřeby zopakovat. Naopak, nebankovní společnosti vám v takové chvíli mohou nabídnout výhodnější podmínky, ať už nižší úrok či nějaké doplňkové služby.

Výhodné podmínky s Cool Credit

Jednou z takových společností, která nabízí krátkodobé půjčky, je Cool Credit. Zde se dočkáte schválení půjčky již do 10 minut od chvíle, kdy se pro její sjednání rozhodnete. Půjčit si můžete až 20 000 Kč a na splacení budete mít až 30 dní.

To vše bez prověřování centrálního registru dlužníků, NRKI, BRKI a SOLUS. Není třeba ani dokládat účel půjčky. Jediné prověření vás čeká v registrech insolvencí a exekucí. Pro sjednání půjčky vám stačí pouze mobilní telefon, podepsání smlouvy probíhá přes SMS, a občanský průkaz, jehož kopii k žádosti přikládáte. V případě, že máte účet u stejné banky jako společnost Cool Credit (Česká spořitelna, Moneta, KB, Raiffeisen bank, Fio), peněz se na vašem bankovním kontě dočkáte během několika málo minut. Poskytujeme také půjčky o víkendu a půjčíme vám dokonce i pokud jste ve zkušební době.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!