×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jak řešit finanční problémy

Jak řešit finanční problémy

Nepříjemnosti se zpravidla nakupí v nejméně vhodný okamžik. Roční vyúčtování služeb je vyšší než předpoklad, auto nestartuje, rozbije se pračka, vyplavíte byt sousedům a musíte hradit opravy, děti přijdou s přihláškou na nový kroužek nebo lyžařský kurz. Do té doby křehká finanční rovnováha je nenávratně ta tam, těžce se vám usíná a hledáte cestu z bludného kruhu poplatků a složenek.

Rozhodně se nevyplatí oddalovat platby. Řada závazků je vázaná na rychlý sled upomínek, penále z prodlení a omezení čerpaných služeb. Oddálení výrazně zvýší dlužnou částku, postaví vás před složité administrativní úkony, a dokonce může omezit životní standard. Čekáním, co se „samo" vyvine, je tou nejhorší variantou.

Řešte problémy hned

Pokud se na vás valí dlouhý soupis závazků, je nejvyšší čas zastavit se a podívat se na hospodaření s odstupem. Vypište si náklady, které jsou pro váš život naprosto nezbytné. Nájem, energie, náklady spojené s dojížděním do práce, školní povinnosti. Položky, jako je telefonní tarif, vysokorychlostní internet, pestrá škála televizních kanálů, je možné upravit. Na dočasnou dobu to s sebou přinese jisté nevýhody, ale rozhodně je lepší se krátce uskromnit než o pár měsíců později řešit návštěvu exekutora.

Přemýšlejte nad každým výdajem

Jednou z největších položek ve výdajích jsou vždy nákupy. Ceny potravin i drogerie rostou do závratných výšek, ale vždy se dá najít způsob, jak nakoupit výhodněji. Možná to bude stát na začátku víc času a přemýšlení, ale velké řetězce nabízí kvalitní potraviny ve výhodných akcích. Zkuste sestavit jídelníček na týden dopředu a vybírejte přednostně potraviny v akci, uvidíte, o kolik stokorun zaplatíte u pokladny méně.

Vyhněte se zbytečnému pokušení

Zásadním předpokladem k úspěchu je pevná vůle. Samozřejmě, že drobné dárečky, cukrovinky nebo nové oblečení udělají radost. Teď je ale na místě zavřít oči a chvíli vydržet. Vyhýbejte se cíleně podbízivým reklamám na výprodeje, neklikejte na reklamy oděvních řetězců. Radost můžete projevit i jinak. V nabídce velkých měst se dá najít zajímavá kavárna místo luxusní restaurace, místo do divadla se vydejte pro jednou na romantickou procházku historickým centrem.

Vyrovnejte všechny dluhy

Jako první se zbavte všech závazků. Po řadě srovnejte složenky a pokyny k platbě a třeba i s pomocí krátkodobé půjčky se zbavte všech dluhů. Předem si však buďte jisti, že můžete pohodlně splácet, aniž by výrazně narušila běžné fungování rodiny a nepovalíte před sebou strašáka v podobě upomínek a neuspořádané minulosti. Optimální možnost nabízí Cool Credit. Systém dostupných nebankovních půjček vám dá k dispozici chybějící částku rychle a bez zbytečné administrativy. Pomůže vám překlenout náročné období a posune vás směrem k finanční rovnováze.

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!