×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt Slovník pojmů O nás Blog

Pro podnikatele Pro mladé Na auto Pro důchodce Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky

Jsou nebankovní půjčky opravdu bezpečné?

Jsou nebankovní půjčky opravdu bezpečné?

Ano, jsou. Jednoduchá odpověď, samozřejmě ji však musíme doplnit. Nebankovní půjčky jsou opravdu bezpečné, je však třeba opatrně vybírat, všímat si nápadných rizik a dobře projít veškeré podmínky a ustanovení smluvního závazku.

Srozumitelné podmínky

Při posuzování poskytovatele půjčky si můžete sami pro sebe zapisovat kladné a záporné body. Co je nejdůležitější? Důvěryhodnost a spolehlivé zázemí. Zastavárny nebo podezřele výhodné půjčky z anonymního webu vás můžou dostat do nepříjemné situace a nevýhodných podmínek splácení. Základní je přehledný web, který uvádí veškeré informace. Například Cool Credit napomáhá svým klientům interaktivní kalkulačkou. Jednoduše stačí zadat cílovou částku a interaktivní nástroj ihned zobrazí konkrétní výšku i počet splátek. Možnou proměnnou cílové částky a s reálnými čísly se přeci jen můžete objektivně rozhodnout, na kolik budoucí splácení zatíží váš běžný rozpočet a jak vysoká částka pro vás nepředstavuje zásadní omezení. Srozumitelnými podmínkami se také myslí přehledná smlouva, která jasně definuje závazek, například neskrývá poplatky navíc.

Férové jednání

Samozřejmě, půjčka je službou a poskytovatel musí pracovat s jistým ziskem i rizikem. Pokud mají být půjčky snadno dostupné i žadatelům s nižším příjmem, nezaměstnaným, rodičům na mateřské nebo třeba klientům se zápisem v registru dlužníků, pak se riziko návratnosti půjčky zvyšuje. Nicméně nikde nevzniká důvod obohacovat se na klientech nad rámec poskytovaných služeb. Administrativní poplatky nebo penále za předčasné splacení by důvěryhodný poskytovatel žádat neměl.

Skutečná výška úrokové sazby

Nebankovní půjčky jsou často spojované se strašákem v podobě nepřiměřeně vysokého úroku. Zkuste si půjčku a její úrok reálně spočítat. Dost možná zjistíte, že se vyměřený úrok promění v řádech sta korun. Cool Credit dokonale vyvažuje vysoký úrok rychlostí a dostupností služeb. Navíc úrok vypočítaný z relativně malé částky půjčené na krátkou dobu opravdu nepředstavuje vážnou komplikaci. A znovu můžete porovnat výsledek půjčky s vysokým úrokem a půjčky s nižším úrokem, ale navýšené o náklady na administrativní a další poplatky.

Bezpečné a jednoduché řešení

Půjčka v jakékoli podobě vždy představuje závazek. Měli byste si být jisti, že jste schopni splatit půjčku v plné výši. Důležitá je také úvaha nad účelem půjčky. Pokud potřebujete rychle nahradit rozbitý telefon, počítač, opravit havarované auto nebo řešit vyúčtování za služby nebo nájem, pak skutečně nezbývá než podniknout náležité kroky. Půjčka by neměla řešit nákup drahé elektroniky nebo luxusních dárků, stejně tak drahá dovolená do exotické destinace je na místě až ve chvíli, kdy můžete disponovat dostatečnou finanční rezervou. Pokud se rozhodujete nad půjčkou z vážných důvodů a dobře si ověříte poskytovatele, pak jsou nebankovní půjčky optimálním řešením, které vám pomůže předejít větším problémům.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek Vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Variabilní symbol
30.06.2021
Slovník pojmů
Ručitel
14.03.2021
Slovník pojmů
Oferta
14.03.2021
Slovník pojmů
Eskontní úvěr
14.03.2021
Slovník pojmů
Bezúhonnost
14.03.2021
Slovník pojmů
Věřitel
14.03.2021
Slovník pojmů
Zákon o spotřebitelském úvěru
14.03.2021
Slovník pojmů
Překlenovací úvěr
14.03.2021
Slovník pojmů