×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Smlouva o půjčce. Na co si dát pozor?

Smlouva o půjčce. Na co si dát pozor?

Když už si potřebujete půjčit peníze a smlouvu jste si pozorně přečetli, víte, co by měla obsahovat? Připravili jsme si pro vás přehled informací, které nesmí ve smlouvě o půjčce chybět.

1. Identifikační a kontaktní údaje

Smlouvu uzavírají dvě strany - na jedné nebankovní společnost jako věřitel a na druhé klient.  Společnost uvádí adresu sídla, IČO a kontaktní údaje. V případě nebankovní společnosti by tak první odstavec smlouvy vypadal takto: 

„COOL CREDIT, s.r.o., se sídlem Václavské náměstí 841/3, Nové Město, 110 00 Praha 1, IČO: 021 12 621, zapsanou v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 193829, (dále jen „Věřitel”). Kontaktní údaje: tel. 226 219 946, e-mail info@coolcredit.cz, www.coolcredit.cz

2. Výše půjčky a její splácení

Údaj, který vás bude zajímat asi nejvíce, je kolik vlastně celkem za půjčku zaplatíte se všemi náklady. S tím souvisí úroková sazba, RPSN a další poplatky. Vždy by mělo být jasně a srozumitelně uvedeno, jaké poplatky jsou součástí půjčky. Ruce pryč byste proto měli dát od společnosti, jejichž smlouva je psaná méně srozumitelným jazykem a obsahuje skryté poplatky! Údaj o RPSN velmi dobře poslouží pro srovnání půjček na úvěrovém trhu, neboť uvádí, kolik celkem klient za danou půjčku zaplatí. Není ale všemocné. Hlavně u oblíbených krátkodobých půjček a mikropůjček je zavádějící hodnotou (viz náš článek o RPSN).

Jasně stanovená musí být i doba a způsob splacení půjčky – zda jako jednorázová splátka např. krátkodobých půjček na 30 dní, nebo formou splátkového kalendáře včetně výše jednotlivých splátek.

3. Sankční poplatky

Dostanete-li se do situace, kdy nemůžete dostát svým závazkům a nemáte dostatek financí na splátku své půjčky, vždy kontaktujte svého věřitele a domluvte se na dalším postupu. V drtivé většině se však nevyhnete určitému sankčnímu poplatku, který je regulován zákonem. Přesto jeho hodnota musí být ve smlouvě uvedena spolu s důvody, za kterých k navýšení dojde. Zaměřte se také, zda není ve smlouvě zmínka o sankčním poplatku za předčasné splacení. Některé nebankovní společnosti jako Cool Credit své klienty nepenalizují za předčasné splacení půjčky, ale stále je to na úvěrovém trhu obvyklá praxe.

4. Další důležité informace

Ve smlouvě by dále neměl chybět způsob ukončení smluvního vztahu, tedy jakým způsobem a za jakých podmínek lze odstoupit od smlouvy. V neposlední řadě také příslušný orgán dozoru (Česká národní banka).

Cool Credit je ryze česká společnost s licencí České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů. Žádost o nebankovní půjčku je snadná a smlouva obsahuje veškeré náležitosti bez nesrozumitelných odstavců a skrytých poplatků. 
A na závěr to uslyšíte znovu: „pozorně si smlouvu přečtete!“. U Cool Creditu si můžete být jistí, že nenaletíte. Přesvědčte se sami a „naši smlouvu si přečtěte“.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!