×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Půjčujete si každý měsíc? Na co byste si měli dát pozor?

Půjčujete si každý měsíc? Na co byste si měli dát pozor?

Nemáte možnost zlepšit měsíční hospodaření a v závěru období potřebujete doplnit mezery v rozpočtu krátkodobou půjčkou? Současný trh nabízí široký záběr služeb a jistě není problém najít poskytovatele, který vám za daných podmínek půjčí chybějící obnos. Po výplatě nebo s jiným příjmem půjčku vyrovnáte a odrazíte se dál.

Pokud váš rozpočet dočasně vyčerpají důležité pohledávky, například na bydlení, energie a služby, a navíc musíte akutně řešit úhradu školného, opravu auta nebo domácího spotřebiče, pak se skutečně nedá nic dělat. Krátkodobá půjčka vám pomůže překlenout vyhrocené období a včasnou úhradou pohledávek předejde pozdějším větším komplikacím. Pokud se však pohybujete v zakletém kruhu a žádost o půjčku vyplňujete před výplatou pravidelně, je na čase zamyslet se nad změnou, která by vaši situaci z dlouhodobého hlediska řešila lépe.

Opravdu se nedá nikde ušetřit?

Možná jste následujícími kroky už realizovali, ale bližší analýza osobních výdajů a příjmů je důležitým odrazovým můstkem. Napište si přehledně veškeré platby, které pravidelně platíte a zamyslete se nad možnostmi, jak alespoň krátkodobě výšku částek snížit. Nájem nebo energie jsou dané pevně, ale telefonní operátor nebo rozsah využívaných televizních kanálů nebo rychlost internetu se jistě dočasně omezit dají. Stejně tak je možné se zevrubně podívat na jednotlivé položky v nákupní seznamu u potravin, drogerie, kosmetiky nebo oblečení. Třeba dojdete k překvapivému výsledku a podaří se vám ve výhledu několika měsíců postupně snížit pravidelnou výšku půjčky a vyrovnaný účet bude tou nejlepší odměnou za krátkodobá omezení.

Půjčujete si opravdu výhodně?

Důležitými položkami v seznamu výdajů jsou totiž také náklady na půjčku. Projděte si pečlivě podmínky smlouvy. Rychlé a snadno dostupné půjčky musí být logicky vyvážené nějakým ziskem. Poskytovatelé půjček nejsou dotovaní státem. Půjčka peněz je služba, která pro ně musí generovat aspoň nějaký zisk. Méně náročné zažádání, vyšší míra úspěšného schválení i pohotové vyplacení peněz je často vázáno s vyšším úrokem. Zkuste si porovnat několik typů půjček. Třeba si zbytečně zvyšujete náklady na splácení a konkurence může nabídnout přeci jen příznivější podmínky.

Platíte jen úroky? Nebo i poplatky navíc?

Půjčka, byť jen krátkodobá , je vždy vážným krokem, a tak i přes slibované jednoduché podmínky není na škodu věnovat pár minut navíc podrobnějšímu pročtení smlouvy. Půjčky můžou být spojené s nárokem na úhradu administrativních poplatků nebo poplatky za schválení. Pokud si půjčujte opravdu jen na minimální přechodnou dobu, podmínka úhrady penále za předčasné splacení, může znamenat zbytečnou položku navíc. Opatrnost a dobrá znalost možností se opravdu vyplatí.

Srozumitelná komunikace a přístup?

Ať už máte s půjčkami zkušenosti, nebo se potýkáte s dočasnými problémy pouze v náročném období, vždy si ověřte, zda oslovený poskytovatel jedná na úrovni. Celková podoba webové stránky, rozsah textů, a srozumitelnost jsou důležitými znaky. O důvěryhodnosti samozřejmě vypoví i rozsah zveřejněných informací. Máte k dispozici kompletní podmínky smlouvy? Můžete si předem ověřit reálnou výšku i počet splátek, které se nebudou odlišovat od později schválené podoby? Vaše dotazy mailové nebo telefonické dokáže poskytovatel ihned a srozumitelně zodpovědět? Ideální stav. Pokud vás však na první pohled upoutá chaotický obsah webu a jediným kontaktem je telefonní číslo vylepené na zastávce autobusu, raději zbystřete.

Cool Credit nabízí přehledné a srozumitelné podmínky a půjčky, které jsou dostupné naprosté většině žadatelů. Dokonale splňuje výše uvedené podmínky. Ochotná komunikace a minimální zatížení poplatky nebo výškou úroku vám pomůžou snížit náklady na půjčku a časem dokonce úspěšně vyrovnat měsíční rozpočet. Informujte se podrobněji na webových stránkách a příští období zkuste řešit s lepším efektem.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!