×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Jak je to rychlé Časté dotazy Kontakt Slovník pojmů O nás

Pro podnikatele

Jak vybrat půjčku bez rizika?

Jak vybrat půjčku bez rizika?

Poslední roky výrazně změnily nabídku půjček. Bankovní služby doplnil také soukromý sektor, který možnosti rozšířil a navíc zjednodušil podmínky pro úspěšné vyřízení. Půjčky jsou dnes dostupné prakticky každému žadateli, díky moderní technice nabízí rychlé a dostupné řešení i bez osobní schůzky nebo dokonce shánění dokumentů. Jak si v širokém spektru nabídek vybrat nebankovní půjčku s minimálním rizikem? Provedeme vás krátkou úvahou, která může pomoci rozlišit nespolehlivé zdroje a zmírnit riziko na minimum.

Reklama vám výběr neulehčí, ale může napovědět

Pokud budete v situaci, kterou nemůžete řešit jinak než půjčkou, jako první si jistě sestavíte několik nabídek a začnete porovnávat reálné možnosti. Do výběru byste měli zařadit především poskytovatele, kteří už na první pohled splňují základní požadavky v dostatečném přístupu k informacím. Nabídku služeb by měl doprovázet přehledný sumář podmínek pro zažádání i pozdější splácení. Bez hledání byste měli mít předem k dispozici veškeré informace. Nebankovní sektor by neměl skrývat poplatky, manipulovat s výškou úroku ani se schovávat za anonymní kontakty. Půjčky prezentované srozumitelným způsobem by měly dostat přednost před nabídkou z tištěných inzercí vhozených do schránky nebo z vylepených plakátů.

Spočítejte si skutečné náklady půjčky

O budoucím zatížení při splácení půjčky nerozhoduje pouze výška úroku. Projděte si v klidu podmínky smlouvy a vypište si veškeré náklady, které jsou s půjčkou spojené. Někteří poskytovatelé účtují poplatky za schválení půjčky, administrativní poplatky, účtují zřízení účtu nebo předčasné splacení úvěru penalizují. Všechny tyto částky budete muset uhradit. Snadno můžete dojít k závěru, kdy relativně výhodná půjčka s nízkým úrokem bude dražší právě pro všechny účtované poplatky navíc. Neméně důležité je také propočítat si výšku úroku na finální částku. Pokud musíte řešit akutní situaci a vaše půjčka představuje relativně malou částku půjčenou na překlenovací krátké období, pak se i vysoký úrok může proměnit v „poplatek“ v řádu několika stokorun. Může být plnohodnotně vyvážený dostupností půjčky i rychlostí vyřízení. Vysoký úrok vám paradoxně může ušetřit čas.

Projděte si pečlivě všechny informace a podmínky

Výhodné podmínky vám snadno slíbí každý. Důležité je však projít podrobně informace a ověřit si, zda může poskytovatel takovému tvrzení opravdu dostát. Za nebankovní sektor může dát za příklad Cool Credit, který představuje krátkodobé půjčky s dokonalým zastoupením nepružných bankovních systémů. Nabízí jednoduché vyřízení od počítače, nemusíte dokládat výšku příjmů a k žádané částce se dostanete rychle. Pro Cool Credit je důležitá rychlost a dostupnost, ale také přehlednost a srozumitelnost jednání. Na webu máte kdykoli přístupné veškeré podmínky. Využít můžete také interaktivní kalkulačku, která přehledně zobrazí výšku i počet splátek podle požadované výšky půjčky. S reálnými čísly můžete objektivně zvážit skutečné budoucí zatížení. Správně se rozhodnete o výšce půjčky, kterou budete schopni s minimálním zatížením splácet. Vyhnete se pozdějším problémům a riziku opakovaného zadlužení.

 

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

od 1 000 Kč
do 20 000 Kč

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!
+420 
Zavoláme ihned

Nejnovější

Úvěr v defaultu
10.03.2020
Slovník pojmů
Evidence dlužníků
10.03.2020
Slovník pojmů
Lombardní úvěr
10.03.2020
Slovník pojmů
Zápůjčka
10.03.2020
Slovník pojmů
Daň z úroků z poskytnuté půjčky
10.03.2020
Slovník pojmů
Bezúročná půjčka
10.03.2020
Slovník pojmů
Dluh
10.03.2020
Slovník pojmů
P2P půjčka
10.03.2020
Slovník pojmů
Čínská půjčka
10.03.2020
Slovník pojmů