×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jak vybrat půjčku bez rizika?

Jak vybrat půjčku bez rizika?

Poslední roky výrazně změnily nabídku půjček. Bankovní služby doplnil také soukromý sektor, který možnosti rozšířil a navíc zjednodušil podmínky pro úspěšné vyřízení. Půjčky jsou dnes dostupné prakticky každému žadateli, díky moderní technice nabízí rychlé a dostupné řešení i bez osobní schůzky nebo dokonce shánění dokumentů. Jak si v širokém spektru nabídek vybrat nebankovní půjčku s minimálním rizikem? Provedeme vás krátkou úvahou, která může pomoci rozlišit nespolehlivé zdroje a zmírnit riziko na minimum.

Reklama vám výběr neulehčí, ale může napovědět

Pokud budete v situaci, kterou nemůžete řešit jinak než půjčkou, jako první si jistě sestavíte několik nabídek a začnete porovnávat reálné možnosti. Do výběru byste měli zařadit především poskytovatele, kteří už na první pohled splňují základní požadavky v dostatečném přístupu k informacím. Nabídku služeb by měl doprovázet přehledný sumář podmínek pro zažádání i pozdější splácení. Bez hledání byste měli mít předem k dispozici veškeré informace. Nebankovní sektor by neměl skrývat poplatky, manipulovat s výškou úroku ani se schovávat za anonymní kontakty. Půjčky prezentované srozumitelným způsobem by měly dostat přednost před nabídkou z tištěných inzercí vhozených do schránky nebo z vylepených plakátů.

Spočítejte si skutečné náklady půjčky

O budoucím zatížení při splácení půjčky nerozhoduje pouze výška úroku. Projděte si v klidu podmínky smlouvy a vypište si veškeré náklady, které jsou s půjčkou spojené. Někteří poskytovatelé účtují poplatky za schválení půjčky, administrativní poplatky, účtují zřízení účtu nebo předčasné splacení úvěru penalizují. Všechny tyto částky budete muset uhradit. Snadno můžete dojít k závěru, kdy relativně výhodná půjčka s nízkým úrokem bude dražší právě pro všechny účtované poplatky navíc. Neméně důležité je také propočítat si výšku úroku na finální částku. Pokud musíte řešit akutní situaci a vaše půjčka představuje relativně malou částku půjčenou na překlenovací krátké období, pak se i vysoký úrok může proměnit v „poplatek“ v řádu několika stokorun. Může být plnohodnotně vyvážený dostupností půjčky i rychlostí vyřízení. Vysoký úrok vám paradoxně může ušetřit čas.

Projděte si pečlivě všechny informace a podmínky

Výhodné podmínky vám snadno slíbí každý. Důležité je však projít podrobně informace a ověřit si, zda může poskytovatel takovému tvrzení opravdu dostát. Za nebankovní sektor může dát za příklad Cool Credit, který představuje krátkodobé půjčky s dokonalým zastoupením nepružných bankovních systémů. Nabízí jednoduché vyřízení od počítače, nemusíte dokládat výšku příjmů a k žádané částce se dostanete rychle. Pro Cool Credit je důležitá rychlost a dostupnost, ale také přehlednost a srozumitelnost jednání. Na webu máte kdykoli přístupné veškeré podmínky. Využít můžete také interaktivní kalkulačku, která přehledně zobrazí výšku i počet splátek podle požadované výšky půjčky. S reálnými čísly můžete objektivně zvážit skutečné budoucí zatížení. Správně se rozhodnete o výšce půjčky, kterou budete schopni s minimálním zatížením splácet. Vyhnete se pozdějším problémům a riziku opakovaného zadlužení.

 

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!