×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Jak si půjčit peníze bez obav z podvodu

Jak si půjčit peníze bez obav z podvodu

Nový zákon o spotřebitelském úvěru sice podmínky poskytování nebankovních online půjček poměrně dost zpřísnil, neznamená to ale, že je něco stoprocentního – a že se podvodníci houfně přesunuli mimo oficiální trh. Stále ještě můžete narazit na firmu, která nebude zcela férová, dokonalé není totiž vlastně nikdy nic.

Pojďme si dát k dobru několik rad, které vám zabrání půjčit si u podvodníka. Nikdy nevíte, kdy se takové rady mohou hodit, stejně tak, jako nevíte, kdy budete potřebovat menší či větší úvěr třeba na provoz domácnosti.

Pečlivý výběr je tu totiž až na prvním místě

Vždy, když chcete maximální jistotu, musíte si dobře vybrat. Hledejte si proto reference napříč českým internetem, všímejte si i těch nejmenších maličkostí. Co například může rozhodovat?

  • Webová prezentace. Pokud bude doslova odbytá, hrát všemi barvami a graficky nesladěná, asi není poskytovatel ten pravý. Solidní firma by si dala se sebeprezentací opravdu záležet.

  • Sídlo poskytovatele. Je v Čechách, na nějaké lukrativnější pražské adrese? Nebo se dočkáte v tomto směru jen kusé odpovědi a pochybné adresy na Kypru nebo v Lucembursku?

  • Skryté poplatky. Objeví se snad poplatky, o kterých původně nebyla řeč a díky nimž se celá půjčka dost prodraží? To rozhodně není férové, ba právě naopak, s takovými nejednat!

  • Příliš vysoké úroky. Pokud jsou úroky do závratných výšin, můžete se přece snadno poohlédnout jinde. Rozumná hladina je rozumná hladina, nemusíte bezdůvodně přeplácet!

Pokud nastane dokonce kombinace těchto bodů, měli byste mít jasno a opravdu se porozhlédnout někde jinde. Možností je na našem trhu naštěstí dost na to, aby odpadly důvody, proč trvat na nějaké méně výhodné. A co dalšího je u půjček to opravdu důležité?

Porovnání s konkurencí vždycky řekne víc

Na trhu jsou desítky nabídek. A proto nejste povinni dát na první reklamu, kterou najdete na internetu nebo uvidíte v TV. Nakonec, to by byl holý nesmysl, rozhodujete se nikoliv podle reklamních sloganů, ale podle výhodnosti a řeč čísel jako takové. Možností je totiž tolik, že opravdu zodpovědný výběr nejde uskutečnit za nějakých pět minut. Času bude potřeba mnohem více, různé propočty a přemýšlení si prostě vyžádá pár chvil. Nelitujte toho, v každém myslitelném je promyšlený tah lepším než neuvážená střela, za kterou byste zbytečně platili úroky navíc.

Dejte si pozor i na případné sankce. Ty se v určitých případech mohou dostat až do astronomických sfér, a to jen za mírné překročení limitu pro splatnost úvěru. Před tím, než smlouvu podepíšete, si musíte být stoprocentně jisti, že v takové situaci nebudete platit žádnou obrovskou pokutu. Ve smlouvě by mělo být uvedeno, jak celou věc případně řešit. Stojí to za podobné riziko, pokud překročíte splátkový kalendář o týden a měli byste zaplatit třeba dva tisíce korun jako pokutu?

Čtěte samozřejmě celou smlouvu, nikoliv jen její část. Právě poznámky drobnými písmeny jsou někdy hodně důležité, nebankovní společnosti v mnoha případech prostě počítají s tím, že je ani nebudete chtít číst. To by ovšem byla velká chyba!

Zkuste služby COOL CREDIT, prověřené české firmy

V čem je vlastně COOL CREDIT atraktivní? Řekněme si to na rovinu, je to česká firma, co vám půjčí až osm tisíc korun, aniž by vás nějak důvěrněji znala. Nízké úroky, transparentní podmínky a krátká smlouva, co je plně výstižná pro obě strany. Velkou předností je i rychlé jednání, protože svých peněz se můžete dočkat ještě dnes. Stačí oficiálně požádat, zabere to jen pár minut strávených u internetu a může být hotovo. Jednoduché pro každého, vysoká míra schvalovatelnosti, dlouholeté působení na trhu…

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!