×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty

Co je všechno dobré vědět, než si půjčíte peníze

Co je všechno dobré vědět, než si půjčíte peníze

Plánování velkých výdajů, vyrovnané hospodaření s rozpočtem ani pravidelný příjem ještě nemusí znamenat, že se vás nikdy nedotkne situace, kdy budete zvažovat rychlou půjčku. Ať už vás do nepříjemné chvíle dostane porouchané auto, rozbitý telefon nebo počítač nebo nečekané vyúčtování za služby, půjčka může představovat reálně jediné pohotové řešení.

Projděte si víc nabídek a srovnávejte

Bylo by trošku zbrklé odkliknout žádost o půjčku prvního poskytovatele, na kterého na internetu natrefíte. Vyhledejte si několik možností, projděte v klidu weby poskytovatelů a udělejte si přehled.

Důvěryhodný poskytovatel vám bez složitých termínů a kliček ve smlouvě představí podmínky půjčky, úrokovou sazbu i veškeré další poplatky. Web Cool Credit perfektně takovou definici splňuje, přehledný a srozumitelný obsah navíc doplňuje i interaktivní kalkulačka. Proměnou žádané částky zobrazí konkrétní reálná čísla o výšce i počtu splátek. Pomůže vám objektivně se rozhodnout a ještě před odsouhlasením závazku dá k dispozici jasná a neměnná čísla.

Nebankovní společnosti také často nabízí hned několik variant půjček. Třeba u nás v Coolcreditu nabízíme zvýhodněné půjčky pro začínající podnikatele, pro mladé rodiny a jedince máme zase půjčku pro mladé a v případě, že si klient není jistý, zda-li zvládne půjčku splácet, připravili jsme půjčku na splátky, rozdělenou do tří splátek! Nově jsme navíc začali poskytovat půjčku pro důchodce!

Nesledujte úroky, ale RPSN

Důležitým kritériem není výška úroku. I relativně výhodné půjčky s nízkou sazbou vás můžou zaskočit výškou poplatků. Skutečné náklady se pak vyšplhají do úplně jiných výšek, když budete muset uhradit poplatek za schválení půjčky, vedení účtu nebo třeba i penále za předčasné splacení. Roční procentní sazba nákladů jasně vyčíslí skutečné náklady se vším všudy.

Informujte se, co se stane když…

Splácení půjčky může změnit jakákoli událost. V tom lepším případě se vám povede samozřejmě vyrovnat půjčku dřív. Důležité je vědět předem, zda je půjčka vázaná na penále za předčasné splacení. Vyhovuje vám splácet podle předepsaného kalendáře, i když už byste nemuseli? Určitě je výhodnější vyřešit závazky co nejdříve.

A co opačný případ. Další výdaje nebo zpožděná výplata znemožní včasnou úhradu splátky. Cool Credit například nabízí možnost oddálení splátky nebo se pokusí vstřícně vyhovět novým splátkovým kalendářem. I to jsou služby, které oceníte a které vám pomůžou půjčku čestně vyrovnat.

A co když máte nálepku "problémového klienta" z minulosti, ale nyní jste schopni půjčku splácet? V takové situaci by vám mohla pomoci půjčka pro problémové klienty.

Opravdu potřebujete půjčku?

Samozřejmě první a zásadní otázkou je skutečná nutnost finanční půjčky. Ano, jsou situace, které vyžadují bezodkladné jednání a včasná úhrada vás uchrání před pokutami a nepříjemnostmi s upomínkovým systémem. Nicméně dovolená, drahé dárky nebo elektronika mají svou prioritu až ve chvíli, kdy máte k dispozici dostatečnou finanční rezervu, a nadlimitní výdaje neohrozí vaše běžné fungování.

Čtěte také

Potřebujete půjčit?

-
+
od 5 dní
do 30 dní

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze můžete dostat již v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Chcete poradit ohledně půjčky?

Potřebujete radu? Jsme tu pro Vás!