×
Získat peníze Co je potřeba Jak to funguje Zavoláme vám Peníze ihned Nejčastější dotazy O nás Kariéra Blog Kontakt Slovník pojmů

Online půjčka Pro podnikatele Pro mladé Pro důchodce Na auto Půjčka o víkendu Půjčka ve zkušební době Půjčka pro Slováky Půjčka pro studenty
Top
článek
Je půjčka „bez registru“ obcházením zákona?
Nový zákon o poskytování nebankovních půjček výrazně zpřísnil a vymezil podmínky. Poskytovatel je nyní povinen ověřit bonitu žadatele. Jak je tedy možné, že jsou půjčky „bez registru“ stále dostupné? Můžete se setkat s celkem čtyřmi nejdůležitějšími registry. SOLUS uvádí výhradně klienty, kteří nedostáli řádně smluvnímu závazku a předmětnou půjčku nesplatili v plné výši. Zápis v tomto registru platí často za bernou minci.
Registr dlužníků – co je o něm dobré vědět a kde nahlédnout
Registr dlužníků je databáze, která eviduje osoby i firmy mající nějaké půjčky, popř. které platí své úvěry a poplatky pozdě. Do registru dlužníků se totiž můžete dostat i při pozdním splácení svého SIPA. Smyslem této databáze není zaevidovat dlužníky, aby měly následně problémy si znovu půjčit, ale naopak ochránit věřitele. Pokud vás zajímá, zda jste se v registru dlužníků ocitli, jak to zjistíte a jak se případně dostanete zase ven, přečtěte si dnešní článek.
Pro koho jsou vhodné půjčky bez registru?
Nebankovní registr využívají především leasingové společnosti a společnosti, které nabízí nákup zboží na splátky. Bankovní registr eviduje klienty, kteří čerpají půjčku u registrovaných bank a souhlasí se zápisem. Zápis a hodnocení z těchto registrů vám může přinést i užitek. Pokud budete žádat o další půjčku, banka nebo instituce vás vyhodnotí jako klienta, který dostál svým závazkům a má se splácením zkušenosti. Jediný SOLUS představuje riziko nebo omezení. Eviduje klienty, kteří například nesplatili předepsanou úhradu za telekomunikační služby po dobu tří měsíců. Také jsou například evidovány chybějící úhrady za energie. Bohužel do registru spadají dluhy už nad pouhých 500 Kč.
Exekuce: čím větší výplata, tím menší zůstatek
V našich článcích jsme si již exekucemi několikrát zabývali. Vysvětlili jsme, že jsou donucovacím prostředkem soudu ke splnění povinností dlužníka (tzv. povinného) vůči věřitele (tzv. oprávněného). Přistupuje se k ní zpravidla ve chvíli, kdy povinný není ochoten dobrovolně splácet své závazky. [1] Ono slovo “dobrovolné” není v tomto kontextu použito úplně šťastně, kdo by totiž nechtěl řešit své problémy, kdyby věděl jak a kdyby měl čím?
Souboj: Exekuce vs insolvence
Exekuce. Insolvence. Exekuce. Insolvence. V poslední době se na nás tyto termíny valí doslova ze všech stran. Není se čemu divit, zadluženost lidí je dnes velkým společenským problémem. I když řešení této situace není lehké a už vůbec ne možné v řádu několika let, vidíme alespoň počáteční snahy tento stav zlepšit. My chceme ke zlepšení přispět alespoň tímto článkem, a zvýšit tak povědomí právě o insolvenci a exekuci, které jsou častým důsledkem nezodpovědného zadlužování.

Jak rychle dostanu peníze?

Když odešlete žádost
TEĎ v 14:00
Podepíšete smlouvu (pomocí SMS)
do 1 minuty
Přiložíte kopii OP
do 2 minut
Přiložíte výpis z účtu
do 2 minut
Vyhodnotíme žádost
do 5 minut

Peníze mohou být Vaše už v 10:03

Platí v případě vyplacení půjčky na Váš bankovní účet v rámci stejné banky

Získat peníze

Nejzajímavější čtení z blogu

Zadejte svůj email a každý pátek Vám
pošleme vybrané články ze světa financí

Chcete poradit ohledně půjčky?

Napište své telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
+420 
Zavoláme ihned